دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران:

رویکرد پیشنهاد جلب مشارکت حداکثری کارکنان برای رفع مشکلات در دستور کار قرار گیرد

رویکرد پیشنهاد جلب مشارکت حداکثری کارکنان برای رفع مشکلات در دستور کار قرار گیرد
دکتر محمدی در بازدید ازدانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند گفت:  رویکرد پیشنهاد جلب مشارکت حداکثری کارکنان برای رفع مشکلات در دستور کار قرار گیرد.
کد خبر : 850644

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، جواد محمدی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران پس از  بازدید از واحد دماوند در جمع هیات رئیسه این واحد با اشاره به لزوم حل مشکلات و موانع فرا رروی واحدهای دانشگاهی تصریح کرد: واحدهای دانشگاهی باید از تمام ابزار، امکانات و استعدادهای موجود استفاده کنند و معتقدم رویکرد پیشنهاد جلب مشارکت حداکثری همه کارکنان اعم از اعضای هیات علمی و کارمندان با دو هدف، رفع مشکلات دانشگاه و در مرحله بعد حل مشکلات کشور باید در اولویت برنامه های مسئولان واحدها قرار گیرد.

محمدی افزود: ظرفیت های نهفته و خاموش فراوانی در واحدهای استان تهران وجود دارد و هنر ما این است که بتوانیم از این ظرفیت ها استفاده بهینه نماییم. 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ادامه داد: مثلا واحد دماوند دارای ساختمان و زمین های مستعد و با ظرفیتی است که می توان با تغییر کاربری از آنها استفاده بهینه شود که از جمله این موارد می توان به تبدیل کردن زمین ها به مکانی برای استقرار شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و از این طریق به درآمدزایی و اشتغال زایی دست پیدا کرد.

وی بیان کرد: معتقدم با این تغییر رویکرد می توان به  الگوی مناسبی برای سایر واحدهای دانشگاهی تبدیل شد.

محمدی با اشاره به اهمیت مشارکت دانشجویان در رویدادهای اجتماعی، فرهنگی و... خاطرنشان کرد: باید فضایی در واحدهای دانشگاه ایجاد کرد تا دانشجویان بتوانند سوالات و ابهامات خود در زمینه های مختلف را مطرح نمایند و پاسخ مناسب نیز دریافت نمایند تا فضای با نشاطی در سطح دانشگاه ها ایجاد شود. 

عبداللهی فر رئیس واحد دماوند هم به برخی عملکردها و دستاوردها این واحد اشاره کرد و گفت: هم اکنون 15 هسته فناور با تعداد 46 عضو هیات علمی و دانشجو در واحد دماوند فعال است که از این تعداد 10 شرکت واحد فناور هستند. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند ادامه داد: یکی از این شرکت ها شرکت اندیشه هوشمند مانا است که این شرکت و محصولات آن دانش بنیان است و مدیر این مجموعه نیز از اعضای هیات علمی واحد دماوند است و یکی دیگر از این شرکت ها، شرکت خلاق است که محصول آن این است که آزمایشگاه ها را برای تمام دروس در مقاطع مختلف تحصیلی مجازی کردند و هم اکنون ما در پی عقد قرارداد با اداره اموزش و پرورش هستیم و یک شرکت دیگر با عنوان تراشه پرداز پویا است که اعضای آن نیز از هیات علمی واحد دماوند هستند.

در ادامه جلسه، معاونین و مسئولان واحد گزارشی از اقدامات و عملکرد بخش های مختلف ارائه کردند.

محمدی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از بخش های مختلف واحد دماوند بازدید کردند که میتوان به آرامگاه شهدای گمنام، آزمایشگاه ها و کارگاه های فنی، مراکز رشد و تحقسقاتی اشاره کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر