دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 خرداد 1402 - 18:50
معاون اجرایی رئیس‌جمهور عنوان کرد؛

اشتغال و رونق اقتصادی مهم‌ترین گام دولت برای افزایش جمعیت

اشتغال و رونق اقتصادی مهم‌ترین گام دولت برای افزایش جمعیت
معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: ستاد ملی جمعیت با نظارت رئیس جمهور تشکیل شده است تا با ارائه راهکارهای اساسی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی مسیر افزایش جمعیت هموارتر شود.
کد خبر : 850585

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در  سفر خود به استان یزد با حضور در مراسم قرعه کشی واگذاری سه هزار و ۲۰۰ قطعه زمین ۲۰۰ متری  با ذکر این نکته که موضوع جمعیت مساله اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است گفت: کمک مجلس و پیگیری دولت عامل ابلاغ قانون جوانی جمعیت است که این مهم به عنوان نرم افزار قطعی در دستور کار جدی دولت قرار گرفت.

وی این را هم گفت که ستاد ملی جمعیت با نظارت رئیس جمهور تشکیل شده است تا با ارائه راهکارهای اساسی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی مسیر افزایش جمعیت هموارتر شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور اضافه کرد: یکی از این راهکارها طرح واگذاری زمین برای خانواده‌های دارای ۳ فرزند است که در طرح نهضت ملی مسکن نیز ساخت بیش از یک میلیون و ۲۵۰ واحد مسکونی در کشور در دستور کار قرار گرفت.

منصوری دغدغه مسکن را از دیگر اولویت‌های اجرایی دولت برای تقویت زیرساخت‌های افزایش جمعیت برشمرد و گفت: استان یزد در بحث ساخت مسکن سرآمد کشور بوده و این رویکرد به عنوان الگویی برای دیگر استانهای کشور مد نظر است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر