دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 خرداد 1402 - 11:30
باخت در ۲ جام، بازی‌های بزرگ و دو دربی

خودکشی استقلال به سبک ساپینتو

خودکشی استقلال به سبک ساپینتو
هر طور که به ماجرای جنجال ساپینتو در دربی نگاه کنیم، نمی‌توانیم به او حق بدهیم.
کد خبر : 850540

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری عل فناوری آنا، ساپینتو  در بازی شب گذشته درست وقتی اخراج شد که تیمش در اوج ناامیدی گل مساوی را زد و به بازی برگشت. در آن لحظات نیمه آبی ورزشگاه منفجر شد و استقلال که بازی چندان خوبی هم انجام نداده بود، کاملاً روحیه گرفت و به وقت های اضافه و ضربات پنالتی امیدوار شد اما هیچ‌کس نفهمید دقیقا چه اتفاقی افتاد که ساپینتو با داور و کمک هایش درگیر شد و کنار زمین جنجال راه انداخت. جنجالی که واقعاً عجیب بود.

سرمربی پرتغالی استقلال بطری آب را به این طرف و آن طرف پرتاب می کرد و حتی از الفاظی استفاده کرد که واقعاً جای دفاع ندارد. ساپینتو بعد از چند ثانیه با هواداران پرسپولیس هم درگیر شد و خلاصه او را به داخل رختکن هدایت کردند اما بعد از این جنجال‌ها بود که پرسپولیس گل دوم را هم زد تا خودکشی سرمربی پرتغالی استقلال به سود پرسپولیسی ها تمام شود.  طبق شنیده‌های ما ساپینتو بعد از بازی هم آنقدر عصبانی بود که تنی چند از مدیران باشگاه استقلال را به داخل رختکن راه نداد. او در واقع با دست خودش تیمش را تضعیف کرد و حالا شنیده می شود بعد از رفتن از ورزشگاه هم حرکاتی انجام داده که حتی به پرواز پرتغال هم نرسیده است.

 با مصاحبه حجت کریمی بعد از بازی مشخص شد که ماندن سرمربی پرتغالی در استقلال هیچ فایده ای ندارد. فراموش نکنیم که ساپینتو استقلال دو جام قهرمانی و دو دربی مهم را باخت و حتی نتوانست تیمش را نایب قهرمان رقابتهای لیگ برتر کند. بعد از ناکامی در آن تورنمنت همه امید استقلالی ها به جام حذفی بود جایی که انتظار داشتند تیمشان حداقل نمایش بهتری را مقابل پرسپولیس ارائه بدهد اما بار دیگر تمام ستاره های کلیدی استقلال توسط پرسپولیسی ها مهار شدند تا در نهایت شاگردان گل محمدی پیروزی ارزشمند خود در لیگ برتر را این بار در جام حذفی تکرار کنند.

اپینتو که در بازی قبلی هم نیمه مربیان را به گل محمدی باخته بود، در بازی تکراری با پرسپولیس و در فینال جام حذفی بار دیگر نشان داد که مرد روزهای بزرگ و بازی با تیم‌های مدعی نیست و بدتر از همه اینکه نمی تواند خودش را کنترل کند. به جرأت می‌توان گفت استرس بالای او به بازیکنان استقلال هم منتقل می‌شود و آنها نمی‌توانند کیفیت فنی خودشان را بروز بدهند. این مسئله برای چندمین بار در فینال جام حذفی کاملاً دیده شد و حالا به جرات می توان گفت قطع همکاری با این مربی پرتغالی کاملا توجیه فنی و فوتبالی دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر