دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 خرداد 1402 - 09:30
در گفت و گو با آنا

فتوحی: مسئولان بدانند در هانگژو شانس مدال هستیم/ در مقابل آسیایی‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن داریم

فتوحی: مسئولان بدانند در هانگژو شانس مدال هستیم  در مقابل آسیایی‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن داریم
مسئول فنی تیم ملی شمشیربازی سابر زنان گفت: ما هم می‌توانیم در مقابل آسیایی‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم و این مساله را در قهرمانی آسیا اثبات خواهیم کرد.
کد خبر : 850347

مسعود فتوحی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص عملکرد شمشیربازان در مسابقات جام جهانی گرجستان اظهار داشت: اعضای تیم ملی سابر بانوان در جام جهانی گرجستان به دلیل نداشتن رنکینگ جهانی تقریبا با قرعه سختی مواجه شدند، هر چند با این حال ۳ نفر از نفرات ما توانستند وارد جدول حذفی شوند. به نظرم پس از دو سال اعزام نشدن به رویداد‌های جام جهانی تجربه بدی نبود. در بخش تیمی بسیار خوب بودیم به شکلی که با نتیجه نزدیک ۴۵ بر ۴۲ به تیم آمریکا باختیم، حتی در برخی لحظات هم از آن‌ها جلو بودیم و به نظرم اگر بازیکنان ما از لحاظ ذهنی تمرکز بهتری داشتند می‌توانستیم آن‌ها را شکست دهیم، اما نشد. باید دانست آن تیم توانست در بین ۲۶ کشور به عنوان دومی برسد.

وی افزود: در بخش انفرادی اتفاق خوبی که افتاد این بود که  شیدا عالمی در جدول ۵ ضربه سه شمشیرباز از کشور‌های آسیایی کره جنوبی، قزاقستان و هنک‌کنگ را شکست داد. در کنار آن سازنچیان و رفیعی هم عملکرد مشابه عالمی داشتند و توانستند دو حریف خود از آسیا را شکست دهند. این نشان می‌دهد ما هم می‌توانیم در مقابل آسیایی‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم. در قهرمانی آسیا این مساله را ثابت خواهیم کرد که کمتر از آنها در راه کسب مدال نیستیم.

مسئول فنی تیم ملی شمشیربازی سابر زنان با اشاره به اینکه باید با اعزام آنها به هانگژو موافقت کنند، تصریح کرد: به نظرم مقایسه بازی‌های آسیایی باید با همین رویداد انجام شود، زیرا فرمت المپیک آسیایی به شکلی است که به رنکینگ احتیاجی ندارد. ما در دوره پیش جاکارتا پای مدال به کره جنوبی باختیم و باید ستاد عالی بازی‌ها بداند شاکله اصلی تیم ما همان تیم است و همچنین نفرات ما از تجارب ارزنده‌ای هم نسبت به گذشته برخوردار شده اند. از مسئولان درخواست دارم تیم سابر بانوان را در اولویت خود قرار بدهند، زیرا می‌توانیم بین پنج کشور برتر آسیا قرار بگیریم.

فتوحی در خصوص اینکه چه توضیحی درباره نتایج سابریست‌ها در روسیه دارد، اظهار داشت: در مسابقات روسیه نجمه سازنچیان عالی کار کرد و بازیکنان خوبی از کشور میزبان، ازبکستان، جمهوری آذربایجان به همراه بلاروس که همگی آن‌ها دارای مدال المپیک و جهانی بودند و در رنکینگ جهانی هم جایگاه خوبی دارند را از پیش‌رو برداشت. در بخش تیمی از نتایج راضی نیستیم، ولی محک بسیار خوبی بود. ما شش دوره اردو تا به الان برگزار کرده‌ایم و از ۱۷ خرداد به مدت یک هفته و تا پیش از اعزام به قهرمانی آسیا یک دوره اردوی دیگر نیز خواهیم داشت. ما چهار دوره مسابقه انتخابی بین ۶ نفری که در اردوها حضور داشتند برگزار کردیم و امتیاز چهار انتخابی ملاک قرار داده‌ایم و روز هجدهم خرداد نیز یک انتخاب دیگری برگزار می‌کنیم تا شمشیربازان اعزامی به قهرمانی آسیا و جهانی ایتالیا مشخص شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر