دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 خرداد 1402 - 21:49
بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری؛

«اردوغان» از همتای چینی پیام تبریک گرفت

«اردوغان» از همتای چینی پیام تبریک گرفت
رئیس جمهور چین پیروزی «اردوغان» در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه را تبریک گفت و بر تامین منافع مشترک و لزوم ارتقای همکاری راهبردی دو کشور تاکید کرد.
کد خبر : 850041

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از سی جی تی ان، وزارت امور خارجه چین امروز دوشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که «شی جینپینگ» رئیس‌ جمهور  این کشور، با ارسال پیامی به «رجب طیب اردوغان»، انتخاب مجدد وی را به عنوان رئیس جمهور ترکیه تبریک گفته است.

در این بیانیه، به نقل از شی تاکید می شود که چین و ترکیه هر دو کشورهای بزرگِ در حال توسعه و برخوردار از بازار نوظهور هستند و منافع مشترک گسترده‌ای دارند.

در بخش دیگری از این بیانیه به نقل از شی می خوانیم: در سال‌های اخیر، روابط همکاری استراتژیک چین-ترکیه شتاب توسعه را حفظ کرده است و همکاری عملی در زمینه‌های مختلف پیشرفت مثبتی داشته است.

همچنین، رئیس‌ جمهور چین در پیام تبریک خود خطاب به اردوغان تاکید کرد: من به توسعه روابط چین و ترکیه اهمیت می‌دهم و مایلم با رئیس‌جمهور اردوغان برای درک متقابل و حمایت از یکدیگر در مورد موضوعات مربوط به منافع اصلی و نگرانی‌های اساسی کار کنم تا توسعه پایدار، سالم و با ثبات را در خصوص روابط و همکاری راهبردی دوجانبه ارتقا دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر