دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد؛

اشتغال ۶ هزار دانشجوی دانشگاه آزاد در صنعت/ صنعت طالب فناوریست

اشتغال ۶ هزار دانشجوی دانشگاه آزاد در صنعت  صنعت طالب فناوریست
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اکنون ۶ هزار دانشجو با صنعت در سرای اشتغال دانشگاه آزاد مشغول به کار هستند. 
کد خبر : 849977

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، افتتاحیه نمایشگاه عصر امید امروز  (دوشنبه، ۸ خرداد) با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از استادان دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان استان کرمان برگزار شد. 

طهرانچی در این مراسم گفت: خداوند در بحث معدن و صنعت فلزکاری می فرمایند که «معلم اول این صنعت و فناوری منم» که این موضوع نشان می دهد صنعت علم است و فراگرفتن ان توسط بشر ثمراتی در پی دارد. 

وی افزود: صنعت باید برای مردم باشد یعنی مردم منطقه هر چه این دایره را بزرگتر کنند نفعش برای خودشان است اگر توسعه صنعتی با محیط زیست مردم تقابل پیدا کرد باید به اصلاح آن برگردیم؛ چرا که این فناوری به گفته خداوند برای کاهش دغدغه های مردم است. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: صاحبان علم می دانند که بین پرنده، کوه و آهن رابطه است و بین صنعت و اکتشاف و معدن رابطه است و این را اهل علم می دانند. 

طهرانچی گفت: صنعت طالب فناوری و دانشگاه طالب تاثیرگذاری بود که جفت آنها علم و صنعت خود را از خارج می گرفتند و هیچ ارتباطی برقرار نمی شد و هر کدام راه خود را می رفتند و زبان هم را نمی‌فهمیدند و صنعت می گفت دانشگاهیان می خواهند پز پروژه خود را بدهند، درست می گفت اما راه درست را نمی رفت؛ چراکه به جای ارتباط با سازمان مرکزی به سراغ هیئت علمی می رفت. 

وی افزود: مسئله باعث ارتباط صنعت و دانشگاه می شود و دانشگاهی ها با توانایی علمی می توانند مسائل را حل کنند. در این مسیر سرای نوآوری پل ارتباط شد که آموزش دانشگاه و نیروی درون صنعت در حوزه عمل به صورت کارورزی به یکدیگر متصل شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به طرح پویش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طرح پویش اشتغال باید در استان کرمان برگزار شود و دانشجو ۱۸ ساله هر ترم از همان روز اول ۳ روز در دانشگاه و ۳ روز در صنعت باشد تا کارگری و دانشجویی را در کنار هم به سرانجام برسد. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشگاه و صنعت باید با کمک یکدیگر دانشجو را شکل دهند تا اگر فعالیت دانشجو در صنعت مناسب بود در همانجا مشغول به کار شود، اکنون ۶ هزاردانشجو در همین قالب با صنعت در سرای اشتغال مشغول به کار هستند. 

وی تأکید کزد: از این پس دو نوع استاد داریم، استادانی که در عرصه صنعت فعالیت دارند و استادان پایه در دانشگاه خواهند بود.  

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: بحث سکوی تأمین، تولید ابری و توزیع  در دانشگاه آزاد اسلامی شروع شده و درگیری کارگاه ها باعث کاهش هزینه مهندسی معکوس می شود؛ چراکه اگر صنعت از یک ظرفیت بزرگ تر شود هزینه هایش تابع خطی نخواهد بود و با همکاری معاونت علمی این عرصه در کشور راه اندازی می شود. اگر دانشگاه آزاد اسلامی نتواند مشکل صنعت را حل کند از هدفش دور می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به علت ارتباط موفقیت آمیز صنعت و دانشگاه واحد سیرجان از افشین بهبهانی از مس درخشان تخت گنبد که شرکتی خصوصی است و از ایمان عطیعی مدیر عامل گل گهر قدردانی کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر