دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
03 خرداد 1402 - 14:07
هشدار لاوروف؛

رویکرد ناتو خطر جنگ هسته‌ای را افزایش می‌دهد

رویکرد ناتو خطر جنگ هسته‌ای را افزایش می‌دهد
وزیر خارجه روسیه، ناتو را به دخالت مستقیم در جنگ اوکراین متهم کرد و گفت که این مسئله می‌تواند به رویارویی نظامی میان قدرت‌های هسته‌ای منجر شود.
کد خبر : 849177

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، هشدار داد که دخالت مستقیم ناتو در بحران اوکراین، خطر درگیری هسته‌ای را افزایش خواهد داد.

وی در توضیح این مطلب افزود: کشور‌های عضو ناتو در این درگیری به جانبداری از کی یف، دخالت مستقیم دارند و چنین رویکرد غیرمسئولانه‌ای تهدید وقوع درگیری نظامی میان قدرت‌های هسته‌ای را افزایش می‌دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در بخش دیگری از اظهارات خود هشدار داد: اما کشور‌های غربی پیام‌های روسیه در مخالفت با برخورد مستقیم قدرت‌های اتمی را نادیده می‌گیرند یا تحریف می‌کنند.

همچنین وی با اشاره به تنش آفرینی عامدانه آمریکا در مسئله تایوان، ادامه داد: به منظور کاهش تنش در سطح جهانی، از واشنگتن و بروکسل می‌خواهیم که از تصمیمات نظامی یکجانبه خودداری کنند.

این مقام روس از موضع اخیر گروه ۷ نیز که در آن، از مسکو و پکن به عنوان دشمنان راهبردی و تهدید موجودیتی یاد کرده بودند، انتقاد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر