دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
03 خرداد 1402 - 11:06
در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

واکنش وزیر ارشاد به ممنوع‌الکاری 5 خواننده؛ عده‌ای از فضای هنری نشاط‌آور ناراحتند

واکنش وزیر ارشاد به ممنوع‌الکاری 5 خواننده؛ عده‌ای از فضای هنری نشاط‌آور ناراحتند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ممنوع‌الکاری خوانندگان پاپ کشورمان توضیحاتی ارائه داد.
کد خبر : 849124

به گزارش خبرنگار فرهنگ خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره ممنوع الکاری پنج خواننده پاپ کشورمان گفت: دراین رابطه باید شبکه رسانه‌ای ما بررسی شود و اینکه چطور امکان دارد وقتی تصمیمی گرفته نشده، یک مرتبه رسانه‌ای شود، اینها همه یک سری مقررات خاص در داخل وزارت فرهنگ دارد، ابتدا به افراد اعلام می‌شود و اصلا هم چیزی مخفی نیست، اگر کسی مشکلی داشته باشد، برایش اجرای کنسرت نخواهد داشت.

وی در ادامه افزود: من از همه می‌خواهم به اینگونه شایعه سازی‌های رسانه‌ای پایان دهند و اجازه ندهند که افراد با انگیزه‌های مختلف دست به التهاب در فضای کشور بزنند. حوزه فرهنگ، هنر و رسانه قواعد خاص خود را دارد و متولی‌اش وزارت فرهنگ است، بنابراین مثل هر صنفی اگر کسی تخلفی کرده باشد، به آن رسیدگی می‌شود و پس از آن با جمع بندی به صورت عملی تأثیر کارش مشخص می‌شود.

اسماعیلی با بیان اینکه همه این حرف‌ها یک شایعه سازی بیش نیست و از اساس این دست خبرسازی‌ها را رد می‌کنیم، گفت:‌حتما هنرمندان و فرهنگ دوستان کشورمان مواردی از این دست را از طریق اعلام رسمی وزارتخانه و نهادهای متولی دنبال کنند. آقای اللهیاری رییس دفتر موسیقی و معاون هنری هر موردی که لازم باشد را اطلاع رسانی می‌کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: خیلی از خوانندگان ما خودشان این شایعات را رد کردند، همین نشان می‌دهد حال که فعالیت‌ها عادی شده و با رعایت جوانب همه چیز بر روال عادی خود است، یک عده ناراحتند از این فضای هنری نشاط آورد. الحمدلله هم حوزه سینما و هم تئاتر، موسیقی و نمایشگاه کتاب همه نشان داد که شرایط چطور است و یک عده نانشان در ایجاد التهاب در کشور تأمین میشود، من از اهالی فرهنگ و هنری خواهش می‌کنم که همه مسائل را از طریق وزارتخانه فرهنگ دنبال کنند.

خبرگزاری آنا نیز امروز گزارشی مبنی بر ممنوع‌الکاری پنج خواننده موسیقی پای کشورمان منتشر شد که از اینجا قابل مطالعه است.  

 
 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته