دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
محمدی در گفت‌وگو با آنا مطرح کرد؛

شناسایی مسائل جامعه و ارائه راهکار اولویت مهم دانشگاه آزاد استان تهران

شناسایی مسائل جامعه و ارائه راهکار اولویت مهم دانشگاه آزاد استان تهران
رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اولویت مهم این دانشگاه را شناسایی مسائل جامعه و ارائه راهکار برای حل آنها عنوان کرد.
کد خبر : 848701

جواد محمدی، رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره اولویت‌های کاری جدید دانشگاه در استان تهران اظهار کرد: براساس سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و طبق برنامه‌ زمانبندی پیش خواهیم رفت و در این مسیر باید بهره‌وری دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران را افزایش دهیم؛ چراکه دانشگاه آزاد اسلامی منابع انسانی غنی، تجهیزات و اساتید برجسته و امکانات بسیار خوب دارد. باید این منابع را به بالاترین بهره‌وری برسانیم و برای دستیابی به این هدف مدل خاصی را تعریف می‌کنیم.

وی اولویت بعدی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران را تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه حل مسائل جامعه توسط دانشگاه‌ها عنوان کرد و ادامه داد: برای‌اینکه  در نظام آموزش عالی در زمینه افزایش بهره‌وری و تحقق مرجعیت علمی، فناوری و فرهنگی الگو باشیم، باید بتوانیم پاسخگویی به نیاز جامعه را پیاده سازی کنیم و این امر برای کل نظام آموزش عالی الهام‌بخش و شدنی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: برای پاسخگویی به نیاز جامعه باید مسائل را شناسایی و اولویت بندی کنیم و در ادامه از ظرفیت اساتید برجسته برای پیدا کردن راه‌حل ها استفاده کنیم. باید بتوانیم کار گروهی در نهادهای مختلف از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت علوم، وزارت بهداشت و معاونت علمی ریاست جمهوری تعریف کنیم.

محمدی ادامه داد: اکنون مهار تورم یک اولویت ملی است دانشگاه باید بتوانیم با مشارکت نهادها، سازمان‌ها و بخش خصوصی برای مهار تورم راه‌حل ارائه دهیم. مسئله ناباوری یکی از مسائل مهم کشور است در این زمینه نیز می‌توان با همکاری دانشگاه به سمت حل مسئله حرکت کرد.

وی بیان کرد:‌ در حوزه امنیت غذایی در بحث کشاورزی بیوتکنولوژی، دام، طیور، بیوتکنولوژی و میکروارگانیزم‌ها باید مؤثر باشیم و باید در این حوزه‌ها پروژه ملی تعریف کرد و از تمام ظرفیت‌های داخلی و خارج از کشور استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: در حوزه صنعت خودرو باید به‌عنوانR&D برای کارخانجات خودروسازی و قطعه سازان نقش ایفا کنیم و این با مشارکت بخش خصوصی و دیگر مراکز آموزش عالی شدنی است، باید مسائل و مشکلات این مجموعه‌ ‌ها شنیده شود و برای حل این مسائل فرمول تعریف کنیم. برای حل مسئله عفاف و حجاب نیز می‌توان از ظرفیت‌های علمی دانشگاه آزاد استان تهران و دیگر دانشگاه‌ها استفاده کرد.

محمدی تاکید کرد: بنابراین برای حوزه‌های مختلف پروژه‌های متعدد تعریف خواهیم کرد و هر پروژه را به ریزپروژه‌ها تقسیم‌بندی می‌کنیم و هر پروژه کوچک را به گروهی از محققان می‌سپاریم تا در نهایت هدف حل مسئله محقق شود.

وی درباره افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای بیان کرد: می‌توان از تمامی منابع انسانی غنی، تجهیزات، املاکی که در اختیار دانشگاه است برای ثروت آفرینی که همان علم نافع است استفاده کرد. به سرعت در این مسیر حرکت خواهیم کرد و مسئله شناسی و ارائه راه‌حل‌ها به نهادها و سازمان‌ها نیز با هدف افزایش درآمد دانشگاه دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته