دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
31 فروردين 1402 - 17:17
در اعتراض به قانون اصلاحات قانون بازنشستگی؛

معترضان فرانسوی بورس یورونکست در پاریس را تصرف کردند

معترضان فرانسوی بورس یورونکست در پاریس را تصرف کردند
فرانسوی‌هایی که به اصلاحات قانون بازنشستگی اعتراض دارند، به ساختمان بورس یورونکست در شمال پاریس یورش برده و آنجا را به تصرف خود درآوردند.
کد خبر : 842910

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از خبرگزاری رویترز، گروهی از معترضان فرانسوی امروز پنجشنبه برای مدت کوتاهی به دفاتر بورس یورونکست در منطقه تجاری «لا دفانس» پاریس هجوم بردند و خواستار این شدند تا شرکت‌های بزرگ حقوق بازنشستگی را تامین مالی کنند.

«فابین ویلودیو» عضو اتحادیه «سود ریل» (راه آهن جنوبی)، گفت: به ما گفته می‌شود که پولی برای تامین مالی حقوق بازنشستگی وجود ندارد. اما نیازی به گرفتن پول از جیب کارگران نیست، مقداری در جیب میلیاردر‌ها هست.

گروهی متشکل از چند صد معترض که پرچم‌های اتحادیه‌های صنفی را به اهتزاز درآورده بودند، لابی یورونکست را اشغال کردند و شعار‌های محبوب معترضان حقوق بازنشستگی را سر دادند: «ما اینجا هستیم، ما اینجا هستیم، حتی اگر ماکرون نمی‌خواهد ما اینجا هستیم. "

آن‌ها همچنین شعار "مکرون استعفا دهد" را سر می‌دادند. اوایل این ماه، صحنه‌های مشابهی در دفاتر بلک راک در پاریس رخ داد.

اوایل این هفته امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه قانون افزایش سن بازنشستگی را امضا کرد. این بدین معنی است که شهروندان باید قبل از دریافت حقوق بازنشستگی دولتی، دو سال بیشتر کار کنند و به ۶۴ سالگی برسند.

این تصمیم دولت مکرون پس از سه ماه تظاهرات در اعتراض به این مساله بود که جمعیت عظیمی را به خیابان‌ها آورد و در برخی مواقع با سرکوب معترضان همراه شد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اکثریت قریب به اتفاق رأی دهندگان مخالف اصلاحات حقوق بازنشستگی هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر