دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 فروردين 1402 - 18:44
بیانیه شماره دو هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی صادر شد

ارجاع ماجرای ۵ میلیاردی فتح الله زاده به محاکم قضایی/ سرنوشت نامعلوم ۱۴۰ هزار یوروی دیگر!

ارجاع ماجرای ۵ میلیاردی فتح الله زاده به محاکم قضایی  سرنوشت نامعلوم ۱۴۰ هزار یوروی دیگر!
سازمان خصوصی سازی دومین بیانه خود را پیرامون اتفاقات مالی باشگاه استقلال صادر کرد.
کد خبر : 841267

مرتضی رحمانی_ به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، پس از صدور بیانیه شماره یک هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی درباره چک‌های ادعایی علی فتح الله زاده که در پی هفت ساعت حضور این هیات در باشگاه استقلال و بررسی همه اسناد مالی مرتبط تهیه و تنظیم شده بود، تا روز شنبه ۱۹ فروردین برای بازگرداندن ۵ میلیارد تومان به او مهلت داده شد اما وی به این الزام عمل نکرد و علی رغم آنکه روز یکشنبه ۲۰ فروردین با حضور در سازمان خصوصی سازی از ساعت ۹ تا ۱۱ پذیرفت که نباید این پول پرداخت می‌شده، ولی مدعی شد بازیکنان صاحب چک دو بار مبالغ این چک را دریافت کردند، نه ایشان و آقای نیازی!

با این حال برای بازگرداندن این مبلغ، مجددا او امروز دوشنبه ۲۱ فروردین ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ حضور پیدا کرد و تا ۳۱ فروردین مهلت خواست که به او مهلت داده شود تا ۵ میلیارد تومان را به باشگاه مسترد کند؛ لذا باتوجه به آنکه بازرسی سازمان خصوصی سازی ثابت کرد که پرداخت این مبلغ تخلف بوده است، موضوع به نهاد‌های نظارتی و محاکم قضایی ارجاع خواهد شد. ضمنا علی رغم آنکه آقای فتح الله زاده در برنامه فوتبال برتر اعلام کرد که بصورت مستقیم و شخصی هرگز ارز دریافت نکرده است، بررسی هیات بازرسی مالی نشان می‌دهد که ایشان شخصا ۲۳۰ هزار یورو را از صرافی شربیانی دریافت کرده و رسید داده است، اما هیچ ردی در اسناد مالی و حسابداری باشگاه وجود ندارد.

صرفا انتقال ۹۰ هزار یورو به باشگاه سانتاکلارا تایید شده، اما هنوز از سرنوشت ۱۴۰ هزار یورو، اطلاعات و اسنادی بدست نیامده است. این در حالی است که واحد مالی باشگاه باید بصورت رسمی با یک صرافی معتبر و در قالب اسناد مالی شفاف طرف حساب می‌شد. با استمرار این وضعیت، بیم هرگونه زیان بیشتر و احتمال تولید اسناد جدید با هدف جبران این ۵ میلیارد تومان از دارایی یا تعهدات خود باشگاه افزایش می‌یابد و شایسته است که تا برگزاری مجمع، وزارت ورزش و جوانان هر چه سریعتر در این باره چاره‌ای بیندیشد. به اطلاع مردم شریف و بویژه هواداران فوتبال می‌رساند، سازمان خصوصی سازی درخصوص احقاق حقوق باشگاه و منافع هواداران و سهامداران، هیچ مسامحه و اغماضی نخواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر