دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 فروردين 1402 - 08:00
کمترین بودجه در بین تمام فدراسیون‌های ورزشی به ما تعلق دارد

قدیمی: با کمترین امکانات بهترین نتایج را می‌گیریم/ باید نگاه‌ها به هاکی تغییر کند

قدیمی: با کمترین امکانات بهترین نتایج را می‌گیریم  باید نگاه‌ها به هاکی تغییر کند
رییس فدراسیون هاکی گفت: با اینکه از لحاظ بودجه‌ای کمترین بودجه به ما تعلق می‌گیرد، اما باز بهترین نتایج را می‌گیریم.
کد خبر : 839920

بهرام قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره برنامه‌های فدراسیون هاکی در سال جاری اظهار داشت: سال جدید یک سال پُر فشار برای تیم‌های ما چه در بخش آقایان و چه بانوان است و با یک برنامه‌ریزی مناسب دنبال این هستیم تا بتوانیم در سال جدید هم با همدلی و وفاق خانواده هاکی به این موفقیت‌ها بیشتر از قبل ادامه دهیم. تمامی این رویدادها برای ما خیلی حائز اهمیت است تا بتوانیم در آن‌ها بهترین عملکرد را داشته باشیم.

وی افزود: به همین دلیل در نخستین اقدام خودمان تصمیم داریم در بخش بانوان در رشته داخل سالن و همچنین چمن یک مربی رزومه‌دار از کشور چین به نام جون کنت ول را به استخدام خودمان در بیاوریم. تمام کارهای مربوط به حضورش در ایران انجام شده و قرار است تا ماه آینده هم به کشور ما بیاید. امیدواریم در مدت 6 ماهی که در خدمت این مربی با دانش هستیم از تمامی جهات پیشرفت‌های بیشتری را در بخش بانوان شاهد باشیم. او عملکردش در هر کشوری که بوده خوب بوده و توانسته یک جهش چشمگیر را در هاکی آمریکا به وجود بیاورد.

رییس فدراسیون هاکی با اشاره به اجلاس خوبی که در کره‌جنوبی برگزار شد، اظهار داشت: اجلاس خوبی در کره جنوبی برگزار شد به طوری که هم ریاست فدراسیون جهانی و هم رییس فدراسیون هاکی در آن حضور داشتند و من هم نه تنها چهار سال به عنوان عضو هیات اجرایی آن انتخاب بلکه حتی به عنوان رییس هاکی داخل سالن آسیا هم انتخاب شدم و این نشان می‌دهد که ما در سند چشم‌اندازی که برای خودمان ترسیم کرده‌ایم گام به گام در حال نزدیک‌تر شدن به این اهداف هستیم. خوشبختانه بهترین دستاورد آسیا هم برای نتایج خوبی که در مسابقات جهانی گرفتیم به فدراسیون ما در بخش آقایان و در بخش بانوان هم به هندوستان داده شد. 

قدیمی با تاکید بر اینکه نگاه‌ها باید به رشته هاکی تغییر کند، گفت: ما برنامه‌های خودمان را به مسئولان وزارت ورزش ارائه داده‌ایم و امیدوارم نگاه‌ها هم به این رشته نسبت به گذشته تغییر کند. برای نخستین بار کاندیداهای برترین رشته سال تیمی ایران هستیم و نباید مظلومانه به ما دیگر نگاه شود. تاکنون هاکی دیده نشده بود اما اکنون مردم دیگر رشته ما را می‌شناسند. ما توانستیم در روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تیم مدعی آمریکا را شکست دهیم و یک عیدی خوبی به مردم بدهیم. بودجه ما در طول سال نزدیک به 15 میلیارد تومان است اما باز با همین مبلغ اندک توانستیم به سومی جهان برسیم. شک ندارم کمترین بودجه در بین تمام فدراسیون‌های ورزشی به ما تعلق دارد و برای سال جدید باید این مبلغ افزایش پیدا کند. حتی کارمندان ما با کمترین مبالغ هم در فدراسیون با جان و دل کار می‌کنند.

وی در پایان گفت: با توجه به این که رشته هاکی در بازی‌های آسیایی شرکت خواهد کرد، به نظر می‌رسد باید بیشتر مورد توجه و حمایت مسئولان ورزش قرار گیرد و از اتاق دربسته‌ای که تاکنون در آن قرار داشته خارج شود. بازیکنان ما در شرایطی مقابل قدرت‌های برتر دنیا رقابت می‌کنند که از کمترین امکانات برخوردار هستند و جایگاه شناخته شده‌ای در کشور ندارند. در شرایطی که کشورهای دیگر از لحاظ امکانات و ..... شرایط به مراتب بهتری نسبت به ما دارند اما باز در بحث نتیجه‌گیری به پای ما نمی‌رسند. تنها باید امیدواریم تا هاکی بیشتر از قبل در دل مسئولان جا باز کند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر