دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
ورزش در کنار قرآن در بخش آموزش و پرورش نمایشگاه قرآن؛

نعیمی: می‌خواهیم بچه‌ها با قرآن انس بگیرند

نعیمی: می‌خواهیم بچه‌ها با قرآن انس بگیرند
رئیس اداره قرآن و عترت و نماز آموزش و پرورش تهران گفت: در بخش آموزش عمومی قرآن نمایشگاه کنار فعالیت‌های قرآنی زیادی که انجام می‌شود تا بر رشد فرهنگی_معنوی دانش‌آموزان اثرگذار باشد، فعالیت‌های ورزشی نیز برنامه‌ریزی شده تا رشد جسمانی آن‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد.
کد خبر : 839906

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری آنا، بخش آموزش عمومی قرآن یکی از بخش‌های پرهیاهوی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است که صدای خنده بچه‌ها و همهمه بزرگ‌ترها از هر گوشه به گوش می‌رسد. این بخش تلاش می‌کند در فعالیت‌های قرآنی وزارت آموزش و پرورش را در سطح مدارس و مراکز آموزشی ایران به صورت خلاصه به نمایش بگذارد. مهدی نعیمی رئیس اداره قرآن و عترت و نماز آموزش و پرورش تهران، در رابطه با این بخش از نمایشگاه توضیحاتی عنوان کرد.

** هم قرآن هم ورزش در بخش آموزش و پرورش

 نعیمی در ابتدا با تأکید بر این که به نمایندگی از وزارت آموزش و پرورش در نمایشگاه حضور دارند، گفت: این بخش به عنوان نماینده آموزش و پرورش می‌خواهد نشان دهد آموزش و پرورش چه فعالیت‌های قرآنی در سطح مدارس کشور دارد. این بخشی نمادی از یک مدرسه به وسعت ایران است. در این مدرسه در کنار فعالیت‌های قرآنی زیادی که انجام می‌شود تا بر رشد فرهنگی_معنوی دانش‌آموزان اثرگذار باشد، فعالیت‌های ورزشی نیز برنامه‌ریزی شده تا رشد جسمانی آن‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد. فعالیت‌های ورزشی برای این است که شور و نشاط جسمانی هم ایجاد شود تا کار معنوی مورد نظر اثر خود را بگذارد. این‌ جا این فعالیت‌های مدارس را در مقیاسی کوچک به نمایش در می‌آوریم.

** از آموزش به کودکان تا مشاوره به پدر و مادرها

نعیمی در توضیح فعالیت غرفه‌های این بخش گفت: در این بخش غرفه‌هایی وجود دارد که در آن‌ها فعالیت‌های قرآنی مثل آموزش روخوانی، روان‌خوانی، هم‌خوانی قرآن و فعالیت‌هایی که مستقیم و غیرمستقیم بر رشد قرآنی بچه‌ها اثر می‌گذارد را انجام داده و به نمایش می‌گذارد. یکی از فعالیت‌های غیرمستقیم هنر است. آموزش قرآن به وسیله هنر برای بچه‌های ابتدایی مثل کاردستی، نقاشی یا قصه‌های قرآنی و برای بچه‌های مقطع متوسطه گفتمان مهدوی، پرسمان، گفتمان دینی، مصباح‌الهدی، عطر انتظار و مهدویت را می‌توان نام برد که همه آن‌ها در غرفه‌های این بخش به مراجعین خدمات می‌رسانند. برای این که وقت اولیاء بچه‌ها در این بخش به بطالت نگذرد، غرفه‌های مشاوره به آن‌ها مشاوره تربیتی با رویکرد دینی، به صورت فردی و کارگاه‌های گروهی، می‌دهند.

** می‌خواهیم بچه‌ها انس با قرآن کریم پیدا کنند

در پایان نعیمی هدف بخش آموزش عمومی قرآن را توضیح داد: هدف فعالیت‌ها در این بخش و نمایشگاه این است که در بلندمدت بچه‌ها انس با قرآن کریم پیدا کنند. حالا این انس با قرآن ممکن است با حفظ قرآن، قرائت قرآن یا فهم مفاهیم قرآنی باشد. هدف کوتاه مدت ما این است که بچه‌ها تخصص قرآنی پیدا کنند. یعنی یک دانش‌آموز اگر بخواهد قرآن را باز کند و از روی آن بخواند خجالت نکشد و بتواند به راحتی بخواند.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته