دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 فروردين 1402 - 10:09
در ۲۵۰ صفحه‌؛

یک مادربزرگ ۹۲ ساله کانادایی اولین کتاب خود را منتشر کرد

یک مادربزرگ ۹۲ ساله کانادایی اولین کتاب خود را منتشر کرد
یک زن نود و دو ساله اهل اوک بِی ونکوور کانادا ماجرا‌ها و خاطرات عمرش در طول حدود یک قرن را در کتابی که ابتدا قرار بود فقط برای اعضای خانواده‌اش نوشته شود با دیگران به اشتراک می‌گذارد.
کد خبر : 839853

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری آنا، خانم فی پتاپیس مدام درباره سرگذشت انسان‌هایی که در کشور‌های دیگر زندگی کرده اند شنیده و خوانده است. به عنوان فردی که در کنار انواع قومیت‌ها در محل زندگی اش زندگی کرده است، او حالا می‌خواهد قصه خودش در طول حدود یک قرن را برای دیگران بازگو کند.

پتاپیس گفت: «در اصل این کتاب را من برای بچه‌ها و نوه هایم نوشته ام.»

انتشارات کارلتون هاوس کتاب «سال‌های مابین» را سال گذشته منتشرکرد. خانم پتاپیس که اکنون ۹۲ سال دارد حدود ۱۵ سال پیش شروع کرد به اشتراک گذاشتن خاطرات رنگارنگش و آن‌ها را برای گروهی که عضوی از آن بود می‌نوشت.

کمی بود او به یک گروه نویسندگی در مرکز خلاقیت‌های مونتری ملحق شد. اینجا جایی بود که نویسنده‌ها آثار خود را با دیگران به اشتراک می‌گذاشتند و کار‌های یکدیگر را نقد می‌کردند. این گروه به مرور زمان منحل شد.

او پتاپیس همچنان می‌خواست که خاطرات تلخ و شیرین خود را برای فرزندان و نوه‌هایش بنویسد و برای این کار نیاز به کمک دیگران داشت. بعد از مدتی او با یک ویراستار و یک تصویرگر آشنا شد که هر دو به او توصیه کردند که کتابش را برای افراد بیشتری بنویسد.

خانم فی پتاپیس در شهر‌های مختلفی در این ایالت کار و زندگی کرده است، او در رشته علوم در دانشگاه UBC تحصیل کرد و بعد از مدتی به عنوان کارشناس تغذیه در منطقه ویکتوریا مشغول به کار شد.

او در این کتاب ۲۵۰ صفحه‌ای ماجرا‌های زندگی‌اش را در جریان فصل‌های مختلف برای خوانندگانش روایت می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر