دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 فروردين 1402 - 11:07
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد بافق در گفت‌وگو با آنا تأکید کرد؛

هدایت سرمایه‌های رهاشده در بازار‌های غیرمولد به سمت رشد تولید

هدایت سرمایه‌های رهاشده در بازار‌های غیرمولد به سمت رشد تولید
بابک تشکری با بیان اینکه دولت باید هزینه‌های خود را کنترل و مانع از افزایش بی‌رویه آنها شود بر انتقال و هدایت سرمایه‌های رهاشده در بازار‌های غیرمولد به سمت مهار تورم و رشد تولید تأکید کرد.
کد خبر : 839851

بابک تشکری عضو هیئت علمی گروه آموزشی عمران و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با موضوع شعار «مهار تورم و رشد تولید» با تأکید بر اصلاح سود سپرده‌های بانکی و هدایت آنها در راستای تأمین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی به منظور کنترل نقدینگی موجود در جامعه و کاهش تورم اظهار کرد که انجام این مهم، منجر به افزایش و رشد تولید و در پی آن اشتغال با کمترین بار مالی برای دولت خواهد شد.

وی ارائه اوراق مشارکت را در راستای تأمین نقدینگی بنگاه‌ها و کاهش نقدینگی و کاهش تورم در جامعه مؤثر دانست و گفت: باید بخشی از سرمایه‌های رهاشده در بازار که به بازار‌های جانبی و بورس‌بازی مانند ارز، سکه و خودرو منتقل شده به سمت ساخت مسکن ارزان برای زوج‌های جوان و کم بضاعت هدایت شده و البته دولت صرفاً نقش کنترلی و کمترین دخالت را داشته باشد.

به گفته عضو هیئت علمی و معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق، نقش نادرست دولت و دخالت نادرست منجر به انتقال حباب تورمی از بازار‌های سفطه‌بازی به بازار مسکن شده که می‌تواند تأثیری مخرب داشته باشد.

تشکری تأکید کرد: برای تأمین مسکن ارزان، نقش دولت و وزارت راه و شهرسازی می‌تواند با تأمین زمین مناسب و واگذاری از طریق تعاونی‌های مسکن ارگان‌ها انجام شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بافق با تأکید بر اینکه دولت باید برای مهار توم و رشد تولید هزینه‌های خود را کنترل و مانع از افزایش بی‌رویه آنها شود، یادآور شد: انتقال و هدایت سرمایه‌های رهاشده در بازار‌های غیرمولد به سمت تولید می‌تواند در تکمیل طرح‌های نیمه تمام دولت از طریق اوراق مشارکت صورت پذیرد و به کاهش تورم و رشد تولید کمک کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر