دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دکتر طهرانچی در پیامی عنوان کرد؛

همه ما نسبت به سلامت محیط دانشگاه و تضمین کیفیت آموزش و عمق بخشی به آن مسئولیم

همه ما نسبت به سلامت محیط دانشگاه و تضمین کیفیت آموزش و عمق بخشی به آن مسئولیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد که همه ما نسبت به سلامت محیط دانشگاه و تضمین کیفیت آموزش و عمق بخشی به آن مسئولیم و این امر جز در سایه حفظ و ارتقای آراستگی و شئون رفتاری در محیط علمی دانشگاه و مقابله با رفتار‌های ناهنجار که از جمله آن‌ها کشف حجاب و... است محقق نمی‌شود.
کد خبر : 839813

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی تصریح کرد: همانطور که در بیانیه رسالت تعلیم و تربیت اجتماعی دانشگاه تاکید شد، همه ما نسبت به سلامت محیط دانشگاه و تضمین کیفیت آموزش و عمق بخشی به آن مسئولیم و این امر جز در سایه حفظ و ارتقای آراستگی و شئون رفتاری در محیط علمی دانشگاه و مقابله با رفتار‌های ناهنجار که از جمله آن‌ها کشف حجاب و... است محقق نمی‌شود. این مطالبه اکثریت قاطع دانشجویانی است که برای تحصیل به دانشگاه آمدند و برای این منظور هزینه می‌کنند.

 

متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان
سوره البقره: ۱۸۵
همزمانی بهار طبیعت که بهار جسم است و بهار قرآن و ماه مبارک رمضان که بهار جان است را به فال نیک گرفته و خدمت خانواده عزیز دانشگاه در سراسر کشور تبریک و شادباش عرض می‌کنم.
 امیداورم سال ۱۴۰۲ نقطه عطفی در تعلیم و تربیت اجتماعی و رشد همه جانبه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، مهارتی، دانشگاه اجتماعی و حل مسائل و... باشد. سال گذشته دقیقا در چنین ایامی، بیانیه تعلیم و تربیت اجتماعی در اختیار همه عزیزان قرار گرفت تا با تاسی از آموزه‌های بلند قرآن و عترت (ع) گام‌های موثری در توامانی تعلیم و تربیت و آماده سازی نسل جوان برای پذیرش مسئولیت‌های مهم حیات اجتماعی برداشته شود.

امسال نیز با تاکید بر اجرای مفاد همان بیانیه با استعانت از ماه مبارک رمضان و لیالی قدر و با تاسی به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و در کنار دولت خدمتگزار برآنیم تا گام‌های بلندتری در این زمینه برداریم.

همانطور که در بیانیه رسالت تعلیم و تربیت اجتماعی دانشگاه تاکید شد، همه ما نسبت به سلامت محیط دانشگاه و تضمین کیفیت آموزش و عمق بخشی به آن مسئولیم و این امر جز در سایه حفظ و ارتقای آراستگی و شئون رفتاری در محیط علمی دانشگاه و مقابله با رفتار‌های ناهنجار که از جمله آن‌ها کشف حجاب و... است محقق نمی‌شود. این مطالبه اکثریت قاطع دانشجویانی است که برای تحصیل به دانشگاه آمدند و برای این منظور هزینه می‌کنند.

همه در اینباره مسئولیم والبته مهمترین نقش را در این زمینه اساتید محترم بر عهده دارند تا ضمن تبیین اهمیت مساله، دانشحویان را چارچوب‌مند باربیاورند.

بدیهی است در کنار تبیین و تقدم اقدامات ایجابی معرفتی و تشویقی بر اقدامات بازدارنده در حوزه آموزش‌ها و تربیت اجتماعی، با توجه به ضرورت حفظ حقوق کلیه دانشجویان در امر یادگیری در محیط کلاس و دانشگاه با هدف حفظ و ارتقای امنیت روانی و افزایش بهره وری و کیفیت یادگیری، نهاد‌های ذی ربط در دانشگاه موظف به جلوگیری از اقدامات بازدارنده و مخل یادگیری دانشجویان مانند تبرج، رفتار مخالف شان کلاس و دانشگاه و حاضر شدن دانشجو با پوشش نامناسب و نابسامانی‌های رفتاری که برهم زننده فضای سالم ومانع ایجاد محیط امن برای همه افراد در یادگیری علم می‌باشند و در جهت حفظ حقوق عموم دانشجویان به وظایف خود عمل خواهند کرد.

ما معتقدیم که دانشگاه جامعه پرداز بعنوان رکن موثر در تربیت اجتماعی باید پیشگام و الهام بخش در آراستگی وشئون رفتار اجتماعی باشد و جایگاه دانشگاه فراتر از یک عنصر منفعل و پیرو در تحولات اجتماعی است. امیدوارم سال جدید به توفیق الهی سال تحول همه ما به احسن حال و ادای بیش از پیش وظایف مان باشد.
محمد مهدی طهرانچی

انتهای پیام/

برچسب ها: دکتر طهرانچی
ارسال نظر