دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 فروردين 1402 - 12:06
همزمان با روز جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد؛

اهتزاز پرچم ۱۰۲۴ متر مربعی در جشن ملی

اهتزاز پرچم ۱۰۲۴ متر مربعی در جشن ملی
«جشن ملی پرچم» با حضور شهردار تهران و سفرای کشور‌های خارجی، شنبه ۱۲ فروردین‌ با اهتزاز پرچم ۱۰۲۴ متر مربعی در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود.
کد خبر : 839604

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، آیین «جشن ملی پرچم» همزمان با ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و مسئولان کشوری، نمایندگان خارجی و رؤسای هیئت‌های دیپلماتیک مقیم تهران برگزار و طی آن، بلندترین و بزرگ‌ترین پرچم کشور برافراشته می‌شود.

در آیین جشن ملی پرچم در روز جمهوری اسلامی که شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶:۳۰ در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود، پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران به اهتزار در می‌آید. 

جشن ملی پرچم، امسال برای نهمین دوره، به همت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را به صورت زنده از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران تماشا کنند. 

 این مراسم ملی و میهنی در سالروز جمهوری اسلامی ایران تنها مراسم رسمی کشور در این روز باشکوه است که پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران برافراشته می‌شود و بلندترین و سنگین‌ترین پرچم کشور به ارتفاع ۱۵۰ متر و وزن ۳۰۰ کیلوگرم با ابعاد ۲۲ در ۴۶ متر معادل ۱۰۲۴ متر مربع به اهتزاز درمی‌آید.

انتهای پیام/

ارسال نظر