دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 فروردين 1402 - 10:23
سرپرست سازمان امداد و نجات خبر داد؛

امدادرسانی به یک هزار و ۸۵۹ نفر از متأثران سوانح جوی

امدادرسانی به یک هزار و ۸۵۹ نفر از متأثران سوانح جوی
سرپرست سازمان امداد و نجات از امدادرسانی به یک هزار و ۸۵۹ نفر از گرفتارشدگان در سوانح جوی از پنجم تا یازدهم فروردین امسال خبر داد.
کد خبر : 839592

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، بابک محمودی سرپرست سازمان امداد و نجات با اشاره به انجام عملیات جوی (آبگرفتگی، سیلاب و کولاک) از پنجم فروردین ماه تاکنون، گفت: در این مدت زمان ۳۱ استان کشور متأثر از شرایط جوی بود که ۱۵ استان کشور نیاز به خدمات امدادی پیدا کردند. در این مدت زمان امدادرسانی به ۳۴ شهرستان، ۶۷ منطقه و ۹ محور در قالب چندین مورد عملیات جوی، انجام شد. وی با اشاره به اینکه به یک هزار و ۸۵۹ نفر امدادرسانی شد، ادامه داد: با کمک امدادگران جمعیت هلال‌احمر ۵۷ نفر از آبگرفتگی و سیلاب نجات داده شده و به مناطق امن منتقل شدند.

به گفته این مقام مسئول از ۶۳ واحد مسکونی نیز آب تخلیه شد. سرپرست سازمان امداد و نجات افزود: در این مدت زمان ۸۰ تیم عملیاتی شامل ۳۱۳ امدادگر در عملیات جوی شرکت کردند که علاوه بر خدمات ذکر شده، ۱۵۱ دستگاه خودرو را از برف و کولاک نیز رها کردند.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت ٥٦ دستگاه چادر، ۵۵۷ تخته پتو، ۲۳۷ تخته موکت، ۶۵۵ کیلوگرم نایلون، ۱۷۹ ست شستشو، ۳۸ شعله والور، ٢٢٤ بسته غذایی، ۱۱۱ قوطی کنسرو، نان، خرما، ۱۳۰ کیلوگرم برنج و ۱۰۵ کیلوگرم قند و شکر در میان متاثرین از سوانح جوی توزیع شد.

محمودی خاطرنشان کرد: امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب در استان کرمان ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته