دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
10 فروردين 1402 - 11:44
دستغیب:

برقراری انضباط مالی از راه‌های مهار تورم است

برقراری انضباط مالی از راه‌های مهار تورم است
رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: برقراری انضباط مالی در کشور می‌تواند در مهار تورم مؤثر باشد و از آنجایی که شعار امسال یک شعار کمّی بوده، وظیفه دستگاه‌های نظارتی بیشتر است.
کد خبر : 839528

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، سید احمدرضا دستغیب رئیس کل دیوان محاسبات کشور در سفر به استان فارس و در دیدار با نماینده ولی فقیه در این استان و امام جمعه شهر شیراز با تاکید بر اینکه مهمترین وظیفه دیوان محاسبات حراست و حفاظت از بیت المال است، گفت: رسیدگی به عملکرد مدیران و مسئولان دستگاه‌ها به صورت مستمر در حال انجام است، و به زودی شاخص‌هایی در این زمینه توسط دیوان محاسبات تعریف و برای اجرا ابلاغ خواهد شد تا شاهد نظارت اثربخش‌تر بر مجموعه‌های مختلف باشیم و این ارزیابی‌ها در گزارش‌های منظم و نوبتی در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه همه باید برای تحقق شعار سال جدید وظایفشان را به درستی انجام دهند، خاطرنشان کرد: برقراری انضباط مالی در کشور می‌تواند در مهار تورم موثر باشد و از آنجایی که شعار امسال یک شعار کمی است، وظیفه دستگاه‌های نظارتی بیشتر است.

آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز در این جلسه ضمن تقدیر از خدمات دیوان محاسبات برای برقراری انضباط مالی در کشور، گفت: رویکرد مردمی که دیوان محاسبات کشور شروع کرده است، می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش تخلفات داشته باشد که در جلوگیری از وقوع انحرافات کمک شایانی می‌کند.

دستغیب همچنین طی سخنانی در دیدار با استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان فارس گفت: تلاش می‌کنیم همراه و مشاوری فعال برای دستگاه‌های اجرایی باشیم تا انحرافات و تخلفات به حداقل ممکن برسد.

وی اظهار کرد: در سال جدید تهیه گزارش‌های خاص را در ضمن تفریغ بودجه در دستور کار قرار خواهیم داد که مهمترین آن‌ها رسیدگی به عملکرد شرکت‌های دولتی و شبه دولتی است، البته بیش از دو ماه است که این اقدام آغاز شده و به زودی دستورالعمل آن به استان‌ها ابلاغ خواهد شد تا رسیدگی به عملکرد شرکت‌ها به طور دقیق و کامل صورت پذیرد.

گفتنی است، رئیس کل دیوان محاسبات کشور و هیئت همراه که به استان فارس سفر کرده اند علاوه بر دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی و کارکنان دیوان محاسبات این استان، با حضور در مزار شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و همچنین از چند پروژه عمرانی از جمله فرودگاه در دست احداث شهر شیراز، و آزادراه شیراز- اصفهان نیز بازدید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر