دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 فروردين 1402 - 11:00
مقابل روسیه بهتر بازی کردیم

ابراهیمی: بهترین تیم آسیا قهرمان جام ملت‌ها می‌شود/ تیم ملی با قلعه‌نویی نترس بازی می‌کند

ابراهیمی: بهترین تیم آسیا قهرمان جام ملت‌ها می‌شود  تیم ملی با قلعه‌نویی نترس بازی می‌کند
مربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: اگر قرار است برای قهرمانی به جام ملت‌های آسیا نرویم همان بهتر نرویم.
کد خبر : 839451

ناصر ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در خصوص بازی‌های تدارکاتی تیم ملی مقابل روسیه و کنیا اظهار داشت: بازی‌ها به خاطر آنکه فیفا خواسته تا هر از چندگاهی بازی‌های دوستانه ملی برگزار شود از سوی فدراسیون تدارک دیده شد و البته این دو حریف شباهت چندانی به تیم‌های آسیایی نداشتند. با این حال انجام بازی‌های تدارکاتی به نفع تیم ملی است و سرمربی می‌تواند شرایط تیمش را برای بازی‌های رسمی بسنجد‌. امیر قلعه‌نویی نیاز داشت تا تیمش را در زمین ببیند و اگر هر دو بازی را می‌باخت هم اشکالی نداشت چون بازی‌ها دوستانه است و سرمربی در چنین دیدارهایی نقاط ضعف و قوت تیمش را می‌شناسد.

**قلعه‌نویی بازی‌های دوستانه بیشتری می‌خواهد 

وی ادامه داد: بازی با روسیه بهتر بود و دلیلش بازی کردن نفراتی بود که آماده‌تر بودند. روسیه از کنیا تیم بهتری است و خیلی موقعیت داشتیم که اگر دقت می‌کردیم برنده بازی بودیم. هر چند روسیه چون اجازه بازی رسمی نداشته و همین شرایط برای کنیا هم بوده، حریفانی نبودند که در آمادگی بالایی باشند و هماهنگی زیادی بین بازیکنان آنها وجود داشته باشد. با این حال هر دو تیم به ما گل زدند و همه تلاش خود را کردند تا نتیجه بگیرند. قلعه‌نویی هم سعی کرد تا به بیشتر بازیکنان بازی دهد ولی به بازی‌های دوستانه بیشتری نیاز است تا بتواند نفرات مختلف را در زمین ببیند و به سیستمی که می‌خواهد برسد.

**به کمتر از قهرمانی راضی نشویم 

وی با اشاره به اینکه در جام ملت‌های آسیا کار تیم ملی خیلی سخت است، عنوان کرد: ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و عربستان تیم‌های خیلی خوبی هستند و چند تیم دیگر هم مانند عراق و چین برای گرفتن نتایج خوب بازی می‌کنند. با این حال اگر قرار است در جام ملت‌های آسیا حضور داشته باشیم باید برای قهرمانی بازی کنیم و به کمتر از قهرمانی راضی نشویم. وگرنه رفتن تیم ملی با دفعات قبلی چه فرقی می‌کند و همان بهتر نرویم. ۴۴ سال قهرمان نشدیم و این بار هم قهرمان نشویم. خیلی وقت است به فینال هم نرفته‌ایم و اگر می‌گوییم بهترین تیم آسیا هستیم فقط با قهرمانی در جام ملت‌ها می‌شود چنین ادعایی را ثابت کرد. بهترین تیم آسیا تیمی است که در جام ملت‌ها قهرمان شود.

**همه چیز را از قلعه‌نویی نخواهیم 

ابراهیمی افزود: البته نباید همه چیز را از قلعه‌نویی بخواهیم و باید به او امکانات و ابزار لازم را بدهیم تا او هم وظیفه مربیگری را به نحو احسن انجام دهد. تیم ملی با مربیگری قلعه‌نویی هجومی و نترس بازی می‌کند و طرفداران تیم ملی این نوع بازی را دوست دارند. ما برابر روسیه و کنیا بازی‌های زیبایی از تیم ملی دیدیم، برخلاف بازی‌های لیگ برتر که تماشایی نیست. این مسئله کار قلعه‌نویی را سخت می‌کند چون پیدا کردن بازیکن خوب آسان نیست و بازیکن ملی باید در سطحی باشد که سرمربی بتواند به لژیونرها ترجیح دهد. قلعه‌نویی کارش را بلد است و از همه نفرات استفاده می‌کند. گفته شده اگر تیم ملی را به نیمه‌نهایی برساند قراردادش تمدید می‌شود ولی ایران می‌تواند به فینال هم برود تا قهرمان شود و نباید توقع را کم کرد. 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته