دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 فروردين 1402 - 22:38
ترامپ:

شاید انتخابات ۲۰۲۴ در کار نباشد/ امکان صلح در اوکراین تنها در ۲۴ ساعت

شاید انتخابات ۲۰۲۴ در کار نباشد  امکان صلح در اوکراین تنها در ۲۴ ساعت
رئیس‌جمهور سابق آمریکا یک بار دیگر با ادبیاتی متفاوت مدعی شد برای مذاکرات صلح در اوکراین تنها به ۲۴ ساعت نیاز داشت.
کد خبر : 839391

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا با تکرار ادعای خود درباره توانایی‌اش برای پایان دادن به جنگ اوکراین در بازه‌ای ۲۴ ساعته، نسبت به افزایش احتمال جنگ هسته‌ای هشدار داد.

ترامپ در گفت‌وگو با شبکه فاکس‌نیوز گفت: کلید (جلوگیری از جنگ هسته‌ای) این است که جنگ همین حالا متوقف شود زیرا اوکراین با خاک یکسان شده است.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا ویدئوهای جنگ اوکراین را با «تخریب صدها مکانی» مقایسه کرد که او در دوران فعالیتش در حوزه ساخت و ساز به چشم دیده بود و گفت که در آن روزها «یک ساختمان هم سر پا نبود.»

ترامپ در ادامه بار دیگر ادعای خود را تکرار کرد و مدعی شد که اگر در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، برنده می‌شد، ظرف ۲۴ ساعت جنگ اوکراین را پایان می‌داد. با این حال، او راهبرد خود را برای این کار توضیح نداد و مدعی شد که این کار «بسیار راحت» است اما اگر پیش از موعد مقرر راهبردش را افشا کند، مذاکرات صلح جواب نخواهد داد!

وی مدعی شد که شاید انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا اتفاق نیفتد و در توضیح این ادعا، با اشاره به دولت کنونی آمریکا، گفت که «با این احمق‌هایی که کار خودشان را می‌کنند، شاید سال آینده درگیر جنگ جهانی سوم باشیم» و به گفته وی، چنین جنگی، باعث خواهد شد تا دو جنگ جهانی قبلی «بچگانه» به نظر برسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر