دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 فروردين 1402 - 21:58
معاون راهداری اداره کل راهداری استان تهران:

چهار میلیون دستگاه خودرو وارد استان تهران شده است

چهار میلیون دستگاه خودرو وارد استان تهران شده است
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران گفت: چهار میلیون دستگاه خودرو طی ۱۳ روز گذشته (۲۵ اسفند پارسال تا هفتم فروردین امسال) وارد این استان شده است.
کد خبر : 839389

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، عارف امرایی در توضیح این خبر اظهارداشت: از ابتدای طرح نوروزی که از ۲۵ اسفند آغاز شده تاکنون استان تهران دارای بیشترین ورودی و خروجی وسایل نقلیه بوده بطوریکه علاوه بر ورود این تعداد خودرو، چهار میلیون و ۵۵۰ هزار دستگاه خودرو نیز از این استان خارج شده‌اند.

وی یادآور شد: طی ۱۳ روز گذشته از طرح نوروزی در مجموع ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تردد در سطح راه‌های ارتباطی استان تهران به ثبت رسیده است.

امرایی اظهار کرد: در این مدت خودروهای ورودی به این استان هفت درصد رشد داشته ولی خودروهای خروجی از این استان ۱.۴۳ درصد کاهش داشته است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران گفت: متوسط تردد روزانه ثبت شده در سطح جاده‌های این استان به بیش از سه میلیون تردد رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه سرعت بالا بالاترین آمار تخلف ثبت شده در راه‌های استان تهران را دارد، اضافه کرد: ساعت اوج تردد نیز بین ۱۷ تا ۱۸ ثبت شده و محورهای دارای بیشترین تخلف سرعت نیز تهران - فیروزکوه، شریف آباد - گرمسار و آزادراه تهران - شمال گزارش شده است.

امرایی با اشاره به آمار تصادفات منجر به فوت ثبت شده در راه‌های استان تهران ادامه داد: در مسیرهای ارتباطی غرب استان و تهران بزرگ تصادف منجر به فوتی به ثبت نرسیده اگر چه این آمار در جاده‌های شرقی استان افزایش داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته