دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 فروردين 1402 - 09:28
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری:

کیانوش رستمی دیرتر به اردو ملحق می‌شود/ تنها به وزن‌کشی بسنده نمی‌کنیم

کیانوش رستمی دیرتر به اردو ملحق می‌شود  تنها به وزن‌کشی بسنده نمی‌کنیم
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: قرار نیست به وزن کشی بسنده کنیم بنابراین تمام وزنه برداران باید روی تخته بروند.
کد خبر : 839274

به گزارش خبرگزاری آنا، با شروع نخستین اردوی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان در محل آکادمی ملی المپیک، نواب نصیرشلال سرمربی تیم اظهارداشت: هدف نخست ما آماده سازی تیم برای حضور قدرتمند در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیاست که به دلیل تاثیر آن در کسب امتیازات سهمیه المپیک، قطعا سطح مسابقات با چند دوره قبل متفاوت خواهد بود.

نصیرشلال با بیان این که تمام نفرات در این اردو حضور یافته و تا اعزام به مسابقات آسیایی در جینجو کره جنوبی، در اردو خواهند بود، افزود: این تیم، تیمی است که دو سه ماه اردو نداشته و وضعیت ورزشکاران مشخص نیست. باید در مدت زمان اندک با یک تمرین منظم تیم را به هماهنگی لازم برسانیم.


سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که تیم ملی بزرگسالان با ترکیب کامل در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت خواهد کرد، گفت: قرار نیست به وزن کشی بسنده کنیم بنابراین تمام وزنه برداران باید روی تخته بروند.

قهرمان دسته ۱۰۵ کیلوگرم بازی‌های المپیک لندن همچنین عنوان کرد: در بلند مدت هم باید به افراد بیشتری این شانس را بدهیم که در اردو باشند و تمرین کنند؛ بنابراین نفرات جدیدی هم در حین اردو یا بعد از آسیایی به تیم ملی اضافه می‌کنیم تا با توجه به نزدیکی بازی‌های آسیایی و بزرگسالان جهان دو تیم آماده داشته باشیم.

نصیرشلال در مورد حضور افراد در اردو نیز توضیح داد کیانوش رستمی با هماهنگی و موافقت کادر فنی، دیرتر به اردو ملحق خواهد شد.

وی در این خصوص گفت: کیانوش رستمی ورزشکار با تجربه‌ای است و تمرینات را منظم و درست انجام می‌دهد. اما در مورد حضور در آزمایشات دوپینگ و رکوردگیری، در کنار بقیه خواهد بود. این استثنا را برای سهراب مرادی هم به دلیل سن و تجربه و به عنوان یک ورزشکار عنوان دار جهانی و المپیک قایل هستیم، چون معتقدیم شاید از لحاظ ذهنی، می‌توانند بهتر و راحت‌تر تمرین کنند. نهایتا تمامی وزنه برداران اگر در خاتمه اردو و رکوردگیری ها،  جزو نفرات برتر باشند همراه تیم و در کنار تیم اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر