دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 فروردين 1402 - 14:07
جانشین پلیس راهور :

خستگی عامل اصلی تصادفات در دور اول سفرهای نوروزی

خستگی عامل اصلی تصادفات در دور اول سفرهای نوروزی
جانشین پلیس راهور، گفت: ما در مرحله بازگشت از دور اول سفر‌های نوروزی هستیم و بر اساس تجارب سال‌های قبل بیشترین علت تصادف در این بازه زمانی، خستگی است.
کد خبر : 838993

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، سردار سیدتیمور حسینی ، گفت: با توجه به مسدود بودن جاده چالوس و آزادراه تهران-شمال، ترافیک در محور قزوین-رشت سنگین است و در محور فیروزکوه و هراز، تردد روان است.

وی با عنوان این مطلب که شاهد تردد روان خودرو‌ها در سایر محور‌های مواصلاتی کشور هستیم، افزود: با توجه به پایان موج اول سفر‌های نوروزی و آغاز موج دوم مسافرت‌ها، احتمال تشدید ترافیک در محور‌های پرتردد دور از انتظار نیست.

حسینی همچنین با اشاره به هشدار هواشناسی برای در پیش بودن برف و باران، گفت: به رانندگان توصیه می‌کنیم حتماً در جاده‌های لغزنده، با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا حادثه‌ای پیش نیاید.

جانشین رئیس پلیس راه فراجا، با عنوان این مطلب که نسبت به ابتدای طرح نوروزی تعداد تصادفات و آمار کشته شدگان کمتر شده است، افزود: رانندگان در این مدت بیشتر قوانین را رعایت کرده‌اند و به توصیه‌های پلیس توجه کافی داشته‌اند و رسانه‌ها نیز اطلاع‌رسانی خوبی داشته اند.

وی ادامه داد: بیشترین علت تصادفات در سفر‌های نوروزی سرعت غیرمجاز، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی است.

حسینی گفت: ما در مرحله بازگشت از دور اول سفر‌های نوروزی هستیم و بر اساس تجارب سال‌های قبل بیشترین علت تصادف در این بازه زمانی، خستگی است.

وی افزود: توصیه می‌کنیم رانندگان علاوه بر اینکه لازم است قبل از حرکت، استراحت کافی داشته باشند؛ باید در مسیر‌های طولانی، به ازای هر دو ساعت رانندگی، ۱۵ دقیقه در پارکینگ‌های مجاز و استراحتگاه‌های ایمن استراحت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته