دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 فروردين 1402 - 10:31
سفر بایدن به اتاوا؛

ایجاد کوریدور ریزتراشه در دستورکار آمریکا و کانادا قرار گرفت

ایجاد کوریدور ریزتراشه در دستورکار آمریکا و کانادا قرار گرفت
سران آمریکا و کانادا به منظور کاهش وابستگی به کشور‌های غیردوست، از همکاری برای افزایش تولید ریزتراشه‌ها و نیمه هادی‌ها خبر دادند.
کد خبر : 838933

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا به نقل از رویترز، دولت‌های آمریکا و کانادا از همکاری برای ایجاد یک کوریدورمشترک به منظور تولید ریزتراشه‌ها و نیمه هادی‌ها خبر می‌دهند.

این خبر در حالی رسانه‌ای می‌شود که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا، حین سفر به «اتاوا» پایتخت کانادا، مدعی شد که بخشی از تلاش دو کشور برای مقابله با رژیم‌های به زعم وی خودکامه، روی کاهش وابستگی به منابع معدنی حیاتی و همچنین نیمه هادی‌ها متمرکز است.

اگرچه وی نامی از این کشور‌ها نبرد، اما با توجه به رقابت در عرصه فناوری، بی شک کنایه بایدن متوجه چین است.

دفتر «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا هم اعلام کرد که دولت اتاوا ۱۸۱ میلیون دلار روی صنعت بومی نیمه هادی‌ها سرمایه گذاری خواهد کرد تا زمینه تحقیق، رشد و تولید این صنعت فراهم شود.

همزمان، «آی‌بی‌اِم» که یک شرکت آمریکایی چندملیتی فعال در عرصه فناوری است، از قصد خود برای افزایش سرمایه گذاری در کانادا خبر می‌دهد.

در بیانیه مشترک سران آمریکا و کانادا نیز به سرمایه گذاری چشمگیر آی‌بی‌اِم در شعبه ایالتی «کبک» اشاره شده است. 

آی‌بی‌اِم سال میلادی گذشته اعلام کرد که طی ۱۰ سال آینده، در منطقه «هودسون ولی» ایالت نیویورک، ۲۰ میلیارد دلار روی توسعه نیمه هادی‌ها، هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی سرمایه گذاری خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر