دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 فروردين 1402 - 15:17
رئیس دانشگاه آزاد لارستان:

راه تقریب مذاهب از نزدیکی دل‌های پیروان می‌گذرد

راه تقریب مذاهب از نزدیکی دل‌های پیروان می‌گذرد
مهدی زارع گفت: راه تقریب مذاهب اسلامی از تقریب دل‌های پیروان آنها می‌گذرد.
کد خبر : 838696

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان با نزدیک شده به ماه مهمانی خدا، جلسه نهایی تمهیدات برگزاری جام فوتبال رمضان با حضور معتمدان پیشکسوتان و مسئولان ورزشی و محلی در مکتب القران بلغان شهرستان جویم برگزار شد.

مهدی زارع رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان به عنوان مهمان ویژه و سخنران این مراسم با تمجید از اقدام موثر برگزارکنندگان مراسم ورزشی و وحدت آفرین بر اهمیت برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن برای تقویت پیوند قلوب و تحکیم مهرورزی در جامعه تأکید کرد و خواستار توجه بیشتر و جدی تر مسئولان شهرستانی و استانی به این مقوله مهم شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان ضمن اشاره به تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن از توجه مردم منطقه به معروف مهمی مانند ورزش تمجید کرد و گفت:  امروز باید توجه  مومنان و خیران به معروفات جدید جلب شده تا از منکراتی مانند هدررفت امکانات مادی و معنوی جلوگیری شود.

 

راه تقریب مذاهب از نزدیکی دل‌های پیروان می‌گذرد

 

زارع در ادامه با اشاره به  تقریب دلهای مومنین در مراسم فرهنگی، هنری و ورزشی اظهار کرد:  راه تقریب مذاهب اسلامی از طریق تقریب دلهای پیروان آنها می گذرد؛ بنابراین توجه به همدلی و مهربانی بیشتر بین مردم منطقه در تحکیم وحدت و اخوت امت اسلامی از طریق فعالیت های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی بسیار موثر بوده است.

وی، گروه بزرگان ورزش جنوب را گروهی فاخر و فراگیر توصیف کرده که ضمن گردآوردن بزرگان سیاسی، مذهبی و ورزشی سه استان بزرگ شرقی و جنوبی کشور در شناسایی ظرفیت های منطقه نقش مهمی ایفا کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد:  ورزش یکی از مقوله های مهمی هست که می تواند دلهای جوامع را به هم پیوند داده و بین  آنها  الفت ایجاد کند که گروه  بزرگان ورزش، خود نمونه موفقی از تألیف قلوب و تحکیم همبستگی ملی و انسجام مذاهب اسلامی است.

در این مراسم، گودرز حدادی،  احراری و مهدی بیاتی نیز توضیحاتی را درباره برگزاری این مراسم و اساسنامه تدوین شده جهت اجرای هرچه بهتر این مراسم ارائه دادند.

محمدتقی شجاع عضو هیئت مدیره جام رمضان و از پیشکسوتان ورزشی جنوب فارس نیز ضمن تشکر از همراهی مسئولان و سازمان های مردم نهاد ورزشی، وعده برگزاری مسابقاتی باشکوه و به یاد ماندنی در جام پیش رو را داد و خواستار همدلی همه دست اندرکاران این جام به یادماندنی با همدیگر شد .

وی با اشاره به روند رو به رشد فعالیت های ورزشی این منطقه و تأسیس گروهی تحت عنوان ورزش نوین، گفت:  برگزاری مسابقات جام رمضان شهرستان جویم عاملی جهت تقویت اتحاد و همبستگی شهرها و روستاهای منطقه است.

در پایان این نشست ، قرعه کشی جهت انتخاب دسته بندی تیم ها انجام و جزییات انجام این جام به رأی و نظر کارشناسان حاضر در جلسه گذاشته شد.

 این مسابقات با حضور ۱۶ تیم مطرح استانی از شهرستان های مختلف استان فارس  و به میزبانی شهر بلغان، مرکز بخش هرم شهرستان تازه تاسیس جویم در سالن حسن‌پور این شهر که اهالی آن از برادران اهل سنت هستند؛ برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر