دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 فروردين 1402 - 01:57
پشت پرده «نه» گفتن هاشمیان و عنایتی برای حضور در تیم ملی

دلیل انتخاب رحمان رضایی به عنوان دستیار قلعه نویی چه بود؟

دلیل انتخاب رحمان رضایی به عنوان دستیار قلعه نویی چه بود؟
پیش از اینکه لیست کادرفنی امیر قلعه نویی در تیم ملی اعلام شود گمانه زنی هایی در مورد برخی افراد بود که حضور آنها در نیمکت تیم ملی محقق نشد.
کد خبر : 838552

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، وقتی امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی اعلام شد گمانه زنی ها در مورد دستیاران ایرانی وی شدت گرفت. این طور که از محافل فوتبالی شنیده می شد این بود که وحید هاشمیان و کریم باقری در فهرست پیشنهادی به امیر قلعه نویی قرار داشتند اما به یکباره وقتی اسامی کادرفنی تیم ملی اعلام شد به جای نام هایی که گمانه زنی شده بودند نام رحمان رضایی دیده شد. 

قرار گرفتن نام رحمان رضایی در لیست مربیان تیم ملی باعث شد تا عده ای به این تصمیم قلعه نویی خرده بگیرند. البته انتقاد برخی ها بابت رزومه فنی این مربی بود و عده ای هم به دلیل موضع گیری سیاسی رحمان رضایی در مهر ماه سال گذشته به این انتخاب نقد وارد کردند و حتی همین باعث شده تا حضور ضایی در کادرفنی تیم ملی در ابهام قرار گیرد. تا این لحظه فدراسیون فوتبال و امیر قلعه نویی در مورد عدم حضور یا حضور رضایی در ادامه کار موضع گیری نکرده اند. 

اما پیگیری های خبرنگار آنا در مورد چرایی عدم حضور نفراتی مثل هاشمیان و کریم باقری به این برمی گردد که قلعه نویی خواهان حضور این نفرات بوده اما برای حضور آنها در تیم ملی نتوانسته نظر مساعد بگیرد. هاشمیان این درخواست را نپذیرفته و در مورد حضور باقری هم برخی در فدراسیون موافق این نبودند که وی همزمان در پرسپولیس و تیم ملی باشد. سال گذشته هم حضور توامان باقری در تیم ملی و پرسپولیس باعث ایجاد انتقادهایی شده بود. 

البته سعید الهویی هم اکنون به عنوان سرمربی گل گهر دو پسته محسوب می شود اما گفته می شود حضور الهویی در کادرفنی تیم ملی فقط مربوط به این فیفا دی می شود و بعد از این دو بازی او فقط باید یکی از دو تیم را انتخاب کند. 

پیگیری های آنا حکایت از این دارد که حتی صحبت هایی هم با رضا عنایتی شده بوده اما این مربی هم شرایط حضورش در تیم ملی مهیا نشده است و ظاهرا در این مقطع نمی خواسته این پیشنهاد را قبول کند. با جمیع این اتفاقات امیر قلعه نویی لیستی که به صورت رسمی منتشر شد را انتخاب می کند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر