دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با تخصیص ۲۴ میلیون یورو صورت گرفت؛

کمک ویژه اتحادیه اروپا به توسعه کسب و کار‌های کوچک فرهنگی و خلاق

کمک ویژه اتحادیه اروپا به توسعه کسب و کار‌های کوچک فرهنگی و خلاق
اتحادیه اروپا ۲۴ میلیون یورو به توسعه کسب و کار‌های کوچک فرهنگی و خلاق اختصاص داد.
کد خبر : 837838

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، صندوق سرمایه گذاری اروپا (EIF) به صندوق تخصصی سرمایه گذاری ST’ART که کارش سرمایه گذاری و تامین بودجه صنایع فرهنگی و خلاق است اجازه دسترسی به تسهیلات InvestEU را داد. در پی این اقدام، می‌تواند اقدام به تولید محصولات جدید نماید و تا ۲۴ میلیون یورو از بودجه خود را صرف سرمایه گذاری روی کسب و کار‌های فرهنگی و خلاق در شهر‌های والونیا و بروکس در طول سه سال آینده نماید. این وام‌ها از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار هستند، از جمله نرخ بهره بسیار پایین.

هدف این طرح توسعه و بهبود دسترسی شرکت‌های فعال در صنایع فرهنگی و خلاق به بودجه بیشتر است.

بعد از بحران‌های مکرری که از سال ۲۰۲۰ روی این بخش‌ها تاثیر گذاشته اند، این تسهیلات به دنبال بهبود و تقویت فعالیت‌ها در این بخش که نقشی کلیدی را برای اقتصاد اروپا بر عهده دارد هستند.

در طول سال‌های گذشته دسترسی به اعتبارات برای شرکت‌های این بخش‌ها دشوار شده بود، بیشتر به دلیل، ماهیت ناملموس سرمایه هایشان و نبود ضمانت‌های لازم؛ محدود بودن سایز بازارشان؛ تقاضای غیرقطعی؛ و نبود واسطه‌های مالی قادر به تامین نیاز‌های خاص این بخش.

ST’ART با شرکت‌های کوچک و متوسط کار می‌کند و در طول سال‌های اخیر از آن‌ها حمایت کرده و جریان سرمایه گذاری را در این بخش حفظ نموده است. این حمایت‌ها نه تنها در قالب اعطای وام و سرمایه گذاری‌ها بوده اند، بلکه شامل مجموعه‌ای از ابتکار‌ها و طرح‌های خلاقانه و مفید بوده اند.

این صندوق سرمایه گذاری از تاسیس، رشد، توسعه کسب و کار‌های استارت آپی و کسب و کار‌های قدیمی از طریق ارائه راه حل‌های تامین سرمایه گذاری از آن‌ها در هر مرحله از چرخه حیاتشان حمایت می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته