دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
06 فروردين 1402 - 14:33
دانستنی‌های گردشگری؛

معرفی چند محل برای گشت و گذار در تهران

معرفی چند محل برای گشت و گذار در تهران
تهران مانند سایر استان‌ها دارای اماکن تاریخی و گردشگری است که شاید بد نباشد گذری به آن بزنیم.
کد خبر : 836952

به گزارش خبرگزاری آنا، در ایام عید و دیگر روز‌های سال ممکن است پایتخت میزبان میهمانانی از سایر شهر‌ها باشد و یا حتی خود اهالی تهران بخواهند تهران گردی کنند و سری به اماکن گردشگری که شاید در این شهر کم نباشد بزنند.

همانطور که می‌دانید کلان‌شهر تهران دارای ابنیه تاریخی، اماکن دیدنی و تفریحی بسیاری است که شاید در شلوغی هایش گم شود.

از خیابان‌ها و ساختمان‌های تاریخی گرفته تا محله‌ها و کوچه‌ها و موزه‌ها و ... که در ادامه سری به آن‌ها می‌زنیم.

خیابان ولیعصر؛ قدیمی‌ترین خیابان پایتخت

خیابان ولیعصر از جمله بلندترین و قدیمی‌ترین خیابان‌های تهران است که شاید بتوان آن را زیباترین خیابان نیز نامید.

خیابانی با طول ۱۸ کیلومتر که در دوره‌های مختلف تاریخ همیشه در میان لیست اولین دیدنی‌های تهران بوده است و براساس کتب و اسناد تاریخی این خیابان از جمله تفرجگاه‌های خانواده پادشاهان قاجار محسوب می‌شده است.

یکی از علت‌های محبوبیت این خیابان درخت‌های چنار کهنسالی آن است که از ابتدای ساخت خیابان تا امروز نمایی شگفت انگیز را به وجود آورده است و حتی بسیاری تنها برای دیدن این درختان راهی ولیعصر می‌شوند.

معرفی چند محل برای گشت و گذار در تهران

مبدا و مقصد ولیعصر کجاست؟

همانطور که گفتیم این خیابان از جمله طولانی‌ترین خیابان‌های تهران است که به نوعی شمالی‌ترین و جنوبی‌ترین نقطه‌های تهران را به هم متصل کرده است، در واقع میدان راه آهن نقطه ابتدایی و میدان تجریش آخرین مقصد خیابان ولیعصر است.

پارک ملت

یکی از اماکن دیدنی و شاید تاریخی که می‌توان با قدم زدن در آن احساس آرامش کرد پارک ملت تهران است که در خیابان ولیعصر و در کنار درختان بلند قامت آن قرار گرفته است.

پارک ملت را می‌توان بزرگ‌ترین پارکی دانست که در مسیر خیابان ولیعصر قرار دارد.

پارک ساعی

فستیوال درختان سرو تهران را می‌توان در پارک ساعی مشاهده کرد، این پارک نیز از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پارک‌های تهران است در خیابان ولیعصر است که در بخشی از آن که به باغ ژاپنی معروف است، پرندگان نگهداری می‌شوند.

باغ موزه سینما تهران

در خیابان ولیعصر و نرسیده به میدان تجریش باغ قدیمی و زیبایی خودنمایی می‌کند که در انتهای آن عمارت تاریخی قرار گرفته است.

باغ فردوس یکی از معروف‌ترین باغ‌های تهران است که امروزه به همراه عمارت آن به باغ موزه سینما تغییر کاربری داده است.

معرفی چند محل برای گشت و گذار در تهران

بازار تجریش

بازار تجریش نیز از جمله بازار‌های قدیمی تهران محسوب می‌شود که در کنار آستان مقدس امام زاده صالح (ع) قرار گرفته است و بنوعی می‌توان گفت لحظه‌ای از تکاپو نمی‌افتد.

موزه هنر‌های معاصر

موزه هنر‌های معاصر تهران، محلی است که بزرگ‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن خارج از اروپا و آمریکای شمالی را در دل خود جا داده است.

این موزه مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعه‌ی مهم هنر نوگرا در دنیاست و ۹ گالری دارد.

تئاتر شهر

تئاتر شهر، تنها سالن نمایش بدون حصار در ایران است که در دل «پارک دانشجو» پایتخت قرار دارد و با معماری بی‌نظیرش بازدیدکننده‌های بسیاری را سمت خودش می‌کشد.

موزه جواهرات ملی ایران

خزانه فعلی موزه جواهرات ملی ایران، یکی از جذاب‌ترین اماکن دیدنی تهران و ایران است، زیرا در این موزه، جواهرات سلطنتی مربوط به دوره‌های «صفوی»، «افشار»، قاجار و پهلوی به نمایش گذاشته شده است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر