دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 اسفند 1401 - 00:34
فرمانده یگان محیط زیست در گفتگو با آنا تشریح کرد؛

خرید و فروش چه حیواناتی در بازار شب عید جرم است

خرید و فروش چه حیواناتی در بازار شب عید جرم است
فرمانده یگان محیط زیست از آماده باش محیط بانان به منظور کنترل بازار شب عید و مقابله با فروش گونه‌های جانوری غیرمجاز خبر داد و گفت: در بازار شب عید شاهد فروش برخی گونه‌های غیرمجاز درکنار ماهی قرمز هستیم، که خرید و فروش آن‌ها جرم است.
کد خبر : 836858

سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان محیط زیست در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری آنا از آماده باش محیط بانان به منظور کنترل بازار شب عید و مقابله با فروش گونه‌های گیاهی و جانوری غیرمجاز خبر داد و گفت: محیط بانان از هفته پایانی سال تا پایان تعطیلات در آماده باش به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه چند سالی است که در بازار شب عید شاهد فروش قاچاق گونه‌های غیرمجازی همچون لاکپشت آبی، مارآبی، سمندرلرستان در کنار ماهی قرمز هستیم، ابراز داشت: خرید و فروش این گونه‌ها جرم است.

محبت خانی از هموطنانمان درخواست کرد در صورت مشاهده تخلفات خرید و فروش این گونه‌ها و هرگونه حیوانی و گیاهی غیر مجازی در بازار با شماره ۱۵۴۰ تماس گرفته و مراتب را اطلاع رسانی کنند، گفت: بهترین راهکار برای مقابله با تخلف، نخریدن توسط مردم است.

وی از مردم درخواست کرد، با خرید این گونه‌ها برای بازار قاچاقچیان جاذبه ایجاد نکنند.

فرمانده یگان محیط زیست با اشاره به اینکه ۹۰ درصد ماهی قرمز‌های خریداری شده از سوی مردم در ایام عید از بین می‌روند، خواستار انجام کار‌های فرهنگی در این زمینه شد و ابراز داشت: ماهی جزئی از هفت سین نیست و مردم باید به این فکر کنند که با خرید از ماهی‌ها در روز‌های اول سال موجب مرگ آن می‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته