دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 فروردين 1402 - 08:14
گفتگو/ انتخابات ۱۴۰۲ رقابتی می‌شود

فعالیت انتخاباتی جریانات سیاسی چراغ خاموش شروع شده است

فعالیت انتخاباتی جریانات سیاسی چراغ خاموش شروع شده است
دبیر سیاسی جبهه ایستادگی گفت: جریانات سیاسی، خیلی وقت است که به بحث انتخابات ورود پیدا کرده‌اند و درحال رایزنی هستند، اما فعلاً چراغ خاموش حرکت می‌کنند.
کد خبر : 836596

حسین کنعانی مقدم دبیر سیاسی جبهه ایستادگی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا در مورد چگونگی وحدت و هم‌گرایی نیروهای انقلاب در انتخابات ۱۴۰۲ گفت: تجربه قبلی نشان داد که تشکیلات اصول‌گرایان (شورای وحدت و شورای ائتلاف) در انتخابات ریاست جمهوری، در دقایق آخر با یکدیگر به تشکیک مساعی می‌رسند، اما بحث انتخابات مجلس متفاوت است.

وی بیان کرد: شاید گروه‌های دیگری نیز در جریان اصول‌گرا ظهور و بروز پیدا کنند و آن‌ها هم بخواهند فهرست ارائه دهند، چراکه ماهیت انتخابات مجلس، به‌شدت رقابتی است. البته بستگی به این دارد که در انتخابات آینده استقبال عموم مردم از مشارکت در انتخابات به چه صورت باشد. اگر استقبال کم باشد، نهایتاً باید با یک فهرست وارد انتخابات شوند و اگر رقابت و مشارکت زیاد شود، با چند فهرست وارد انتخابات می‌شوند.

این فعال سیاسی در پاسخ به این سوال که آیا جریان رقیب و اصلاح‌طلبان، به‌خصوص جریان روحانی، فعالیت انتخاباتی خود را شروع کرده‌اند یا خیر؟ اظهار کرد: در دوره‌های قبل نیز هم اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان و هم معتدلین و مستقلین حضور داشتند. به‌هرحال هرکدام سبد رأی خودشان را دارند، اما به‌نظرم در انتخابات آینده مجلس، شاهد رقابت سنگین‌تر و نزدیک‌تری باشیم.

کنعانی مقدم در مورد آرایش انتخابات هم گفت: در رابطه با شکسته شدن آرا در بین سه جریان، شاید این احتمال وجود داشته باشد. اما به‌هرحال باید مجلس در درون خود یک هم‌گرایی داشته باشد تا بتواند قوانین کشور را تصویب و بر امور اجرایی نظارت کند. اگر بنا باشد رقابت‌های انتخاباتی به رقابت‌های داخلی مجلس کشیده شود، دیگر از مجلس نمی‌توان توقع خروجی قوی و قدرتمندی داشت.

وی در مورد اینکه جریانات سیاسی چه زمانی قرار است وارد مصادیق شوند و برنامه‌های انتخاباتی خود را کلید بزنند؟ تاکید کرد: جریانات سیاسی، خیلی وقت است که به بحث انتخابات ورود پیدا کرده‌اند و دفاتر برخی از آن‌ها مرتباً در حال ایجاد تشکل در شهرستان‌ها و استان‌ها و رایزنی با برخی نمایندگان فعلی مجلس هستند. خیلی وقت است که این فعالیت‌ها شروع شده است، اما فعلاً چراغ خاموش حرکت می‌کنند.

دبیر سیاسی جبهه ایستادگی در مورد برنامه انتخاباتی حزب متبوع خود افزود: فعلاً با شورای وحدت و ائتلاف هماهنگ هستیم و در جلساتشان شرکت می‌کنیم. باید جلوتر برویم تا ببینیم که فضای انتخاباتی به چه سمت‌وسویی می‌رود.

انتهای پیام/

ارسال نظر