دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 اسفند 1401 - 16:17
امام جمعه سیرجان مطرح کرد؛

«جشن تکلیف» مرحله‌ سخن‌گفتن با خدا

«جشن تکلیف» مرحله‌ سخن‌گفتن با خدا
امام جمعه شهرستان سیرجان گفت: جشن تکلیف یعنی اینکه به مرحله‌ای رسیده‌ایم که ظرفیت و قابلیت سخن گفتن با خدا را پیدا کرده‌ایم و یکی از مأموریت‌ها نماز بوده که بهترین راه ارتباط با خداست.
کد خبر : 836379

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از سیرجان، حجت‌الاسلام عباس مسلمی‌زاده امام جمعه شهرستان سیرجان در مراسم جشن تکلیف دبستان دخترانه سمای این شهرستان اظهار کرد: جشن تکلیف یعنی اینکه به مرحله‌ای رسیده‌ایم که ظرفیت و قابلیت سخن گفتن با خدا را پیدا کرده‌ایم، یعنی به سنی رسیده‌ایم که خدا مأموریت می‌دهد و یکی از آن مأموریت‌ها نماز است که بهترین راه ارتباط با خداست، همچنین قرائت قرآن و دعا کردن.

وی با بیان اینکه والدین نقش مهمی در فراهم کردن زمینه رشد و تکامل فرزندان دارند، افزود: از نگاه اسلام فرزند امانتی از طرف خداوند است امانتی که امانت‌داری نسبت به آن توجه به ابعاد و نیاز‌های روحی و جسمی آن فرزند است. دعای قرآنی که مورد تأکید بزرگان بوده که زیاد قرائت شود این است که «رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیَّاتِنا قُرَّةَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقینَ إِماماً» یعنی فرزند و خانواده  باید نور چشم باشد باید خانواده‌ای را تربیت کنیم که امام و راهنما و موجب هدایت حتی برای متقین باشد که یکی از راه‌های رسیدن به این مقام توجه به نماز در خانواده است.

امام جمعه شهرستان سیرجان گفت: در یکی دیگر از دعا‌های قرآنی آمده است «رَبِّ اجْعَلْنِی مُقِیمَ الصَّلَاةِ وَمِنْ ذُرِّیَّتِی» یعنی خودم و خانواده‌ام از نمازگزاران قرار بده، پس اول باید خود اهل نماز آن هم نماز اول وقت باشیم، سپس به دنبال آن خانواده و فرزندان نمازخوان خواهیم داشت؛ پدران و مادران این فریضه را از نسل‌های قدیم ادامه و به ما انتقال دادند، باید مراقب باشیم که موجب انقطاع سنت عمل به این فریضه مهم نباشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته