دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 فروردين 1402 - 00:27
در گفت‌وگو با آنا عنوان شد؛

درآمد‌ دانش‌بنیان و گسترش رشته‌های پزشکی در دستور کار دانشگاه آزاد الیگودرز

درآمد‌ دانش‌بنیان و گسترش رشته‌های پزشکی در دستور کار دانشگاه آزاد الیگودرز
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی الیگودرز پیگیری افزایش درآمد‌های غیرشهریه‌ای و دانش‌بنیان و گسترش رشته‌های علوم پزشکی و تحصیلات تکمیلی را از برنامه‌های اصلی این دانشگاه در سال ۱۴۰۲ دانست.
کد خبر : 836176

اسماعیل درویشی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز در تشریح اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی این واحد دانشگاهی در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: پیگیری افزایش درآمد‌های غیرشهریه‌ای و دانش‌بنیان، گسترش رشته‌های علوم پزشکی و تحصیلات تکمیلی، مدیریت منابع و کاهش هزینه‌های اداری و خدماتی، پیگیری افزایش جذب دانشجو و راه‌اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی ازجمله این برنامه‌هاست.

وی اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی برای جذب بیشتر دانشجویان به برنامه‌های فرهنگی با رویکرد انقلابی با توجه به لزوم اهمیت بیشتر نقش تربیتی محیط دانشگاه، تلاش بیشتر برای اجرای هرچه بهتر بسته‌های کاری سند تحول و تعالی در راستای سند تحول و تعالی سازمانی و تلاش برای ارتقای شاخص‌های آموزشی پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی برای رساندن دانشگاه در تراز دانشگاه انقلاب مد نظر در بیانیه گام دوم انقلاب از دیگر اولویت‌های واحد دانشگاهی الیگودرز در سال جدید است.

درویشی در تشریح فعالیت‌های علمی و دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز در سال گذشته، حضور این دانشگاه در رویداد عصر امید را یادآور شد و گفت: واحد الیگودرز در زمینه الکترونیک و لامپ‌های کم مصرف و هوشمند، چسب با کاربرد فراوان بر پایه ضایعات و باطله‌های معدنی و کارخانجات صنعتی و آجر نسوز از شیل در رویداد عصر امید مصلای تهران حضور داشت.

**  فعال‌شدن بیش از ۱۹ واحد فناور در مرکز رشد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز، ترغیب دانشجویان و استادان در دایر و فعال‌شدن بیش از ۱۹ واحد فناور در مرکز رشد این دانشگاه را در راستای بسترسازی اشتغال دانش‌بنیان و توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان برشمرد و بیان کرد: بر اساس بسته‌های کاری در معاونت‌های مختلف دانشگاه متناسب با سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی، بیش از ۹۰ درصد پیش‌بینی‌ها محقق و اجرایی شده‌اند.

وی افزود: با برگزاری جلسات مختلف با مسئولان شهرستان و استان، اکثر مسائل و مشکلات شهرستان شناسایی شده‌اند و در حال طبقه‌بندی و اجرای پروژه‌‌های تحقیقاتی دانشجویی و طرح‌های تحقیقاتی برای حل مسائل شهرستانی هستیم.

این مسئول فعالیت برجسته و بارز در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه پژوهشی، علم و فناوری و دانش‌بنیان واحد دانشگاهی الیگودرز در سال ۱۴۰۱ را برگزاری مسابقات علمی دانشجویی در حوزه پزشکی، چاپ بیش از ۴۰ مقاله در مجلات معتبر علمی بین‌المللی، فعالیت بیش از ۱۹ واحد فناور و... عنوان کرد.

درویشی در پاسخ به این پرسش که چه اندازه در تحقق شعار سال ۱۴۰۱ با عنوان «تولید دانش‌بنیان اشتغال‌آفرین» موفق بودید به آنا گفت: تمام تلاش مسئولان و اعضای هیئت علمی در راستای منویات مقام معظم رهبری و اجرای شعار تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین بوده و در این راستا اقدامات خوبی مانند اجرای طرح پویش (اشتغال همزمان دانشجویان)، فعالیت بیش از چند شرکت دانش‌بنیان و ترغیب و تشویق آنها، ساخت گلخانه تحقیقاتی و تولید محصولات گلخانه‌ای بر پایه دانش و... ازجمله فعالیت‌ها برای تحقق شعار سال گذشته بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته