دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 فروردين 1402 - 00:22
در گفت‌وگو با آنا عنوان شد؛

تجاری‌سازی محصول در ۵۰ درصد شرکت‌های فناور دانشگاه آزاد شهرقدس

تجاری‌سازی محصول در ۵۰ درصد شرکت‌های فناور دانشگاه آزاد شهرقدس
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های شهرقدس، ملارد و صفادشت گفت: اکنون بیش از ۵۰ درصد شرکت‌ها و واحد‌های فناور زیرمجموعه این دانشگاه تولید تجاری دارند و مجوزهای تولید صنعتی در شرف اخذ هستند.
کد خبر : 832965

عبدالله قاسمی پیربلوطی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های شهرقدس، ملارد و صفادشت، تداوم فعالیت‌های فناورانه و پژوهشی، اهتمام جدی در توسعه طرح پویش، راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی، ارتقای مجلات و اخذ رتبه‌های ملی و بین‌المللی، افزایش جذب دانشجویان بین‌المللی، اخذ مجوز دانش‌بنیان تعدادی از شرکت‌های مستقر در سرا و مرکز رشد واحدهای فناور و برگزاری چند رویداد مهم فناورانه را از اهم برنامه‌های این دانشگاه در سال پیش رو ذکر کرد.

وی شعار سال گذشته با عنوان «تولید دانش‌بنیان اشتغال‌آفرین» را یادآور شد و در راستای تحقق آن گفت: با توجه به فعالیت‌های متنوع فناورانه و اقتصاد دانش‌بنیان، طرح‌های حل مسئله، طرح کارآفرینی پویش توسط مرکز رشد، مرکز تحقیقات گیاهان دارویی، مدرسه عالی مهارت، مدرسه اشتغال، سرای نوآوری و فناوری دکتر قریب، مرکز آموزش کوتاه مدت و دانشکده مهارتی اندیشه تا حدودی توانسته‌ایم منویات مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم؛ اما با وجود این تلاش‌ها تا رسیدن به نقطه ایده‌آل فاصله زیادی داریم.

تولید تجاری در ۵۰ درصد شرکت‌ها و واحد‌های فناور دانشگاه آزاد شهرقدس

قاسمی پیربلوطی مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های شهرقدس، ملارد و صفادشت در رویداد عصر امید را فعالانه دانست و گفت: این دانشگاه در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد با عنوان عصر امید در مصلای تهران ۱۴عنوان ایده‌آرا در حوزه‌های گیاهان دارویی، غذا‌های فراسودمند و زیست فناوری، آب و محیط زیست، نانوتکنولوژی و میکروبیولوژی، هوش مصنوعی و روباتیک و دو استارت‌آپ ویکند برگزار کرد و بیش از ۴۰ شرکت و هسته فناور و شتاب دهنده در این رویداد محصولات فناورانه خود را ارائه کردند.

** مجوزهای تولید صنعتی در شرف اخذ هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های شهرقدس، ملارد و صفادشت عنوان کرد که بعد از رویداد عصر امید، فعالیت‌های فناورانه دانشگاه به‌طور جدی‌تر و با رویکرد حمایتی دنبال شد و اکنون بیش از ۵۰ درصد شرکت‌ها و واحد‌های فناور تولید تجاری دارند و مجوزهای تولید صنعتی در شرف اخذ هستند.

تولید تجاری در ۵۰ درصد شرکت‌ها و واحد‌های فناور دانشگاه آزاد شهرقدس

این مسئول یکی از مهم‌ترین راهبرد‌های مهم واحد‌های شهرقدس، ملارد و صفادشت را تحقق مفاد ستد تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه پژوهش و فناوری دانست و تشریح کرد: دو استارت‌آپ ویکند، ۱۴عنوان ایده‌آرا و ایده‌شو، کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربردی گیاهان دارویی، جشنواره آشپزی با رویکرد خوراک دارو‌ها، مسابقه انتخاب پایان‌نامه و رساله‌های برتر در حوزه صنعت غذای سالم، کنفرانس ملی میکروبیولوژی و همایش منطقه‌ای ارتباط دانشگاه با صنعت در سال گذشته برگزار کردیم.

قاسمی پیربلوطی در بیان دیگر موفقیت‌های سال ۱۴۰۱ یادآور شد: با محول کردن برنامه علمی صنعت و تجارت به دانشگاه آزاد شهرقدس به عنوان مأوریتی جدی در راستای دانشگاه حل مسئله تاکنون از بین موضوعات احصاشده از صنایع مختلف بیش از ۴۵۰۰ عنوان رساله از سوی استادان راهنما یا دانشجویان دکتری تخصصی انتخاب و بیشترین آمار و اقبال به این برنامه در مقایسه با سایر نظام موضوعات نشان داده شده است. تعدادی از رساله‌ها هم به صورت قرار پژوهشی با صنایع منعقد شده است.

تجاری‌سازی محصول در ۵۰ درصد شرکت‌های فناور دانشگاه آزاد شهرقدس

انتهای پیام/

ارسال نظر