دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مرحله یک هشتم جام حذفی

استقلال به دنبال صعود آسان؛ طلسم ۹ ساله ملوان می‌شکند؟

استقلال به دنبال صعود آسان؛ طلسم ۹ ساله ملوان می‌شکند؟
استقلال و ملوان بندرانزلی در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به دنبال صعود هستند.
کد خبر : 832623

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم‌های استقلال و ملوان بندرانزلی ساعت ۱۵ فردا در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر می‌روند.

دو تیم پیش از ۵۰ بار با هم دیدار کرده‌اند که ۲۵ بار استقلال و ۱۰ مرتبه ملوان برنده شده و ۱۵ بازی با تساوی به پایان رسیده است. البته ۷ رویارویی دو تیم در جام حذفی داستان متفاوتی داشته است. هر دو ۳ مرتبه پیروز زمین را ترک کرده‌اند و یک بازی با تساوی به پایان رسیده است. تک تساوی دو تیم در قالب زمانی بوده که دیدارها به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شده است.

استقلال و ملوان ۶ بهمن در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر با هم دیدار کردند که در پایان آبی‌پوشان ۴ بر صفر برنده شدند. در جدول رده‌بندی استقلال با ۳۹ امتیاز در رده سوم ایستاده و ملوان با ۲۲ امتیاز در رتبه یازدهم جای دارد. روی کاغذ بخت برتری آبی‌های پایتخت به مراتب بیشتر از قوی سپید انزلی است اما آمار گویای آن است که در جام حذفی ملوان حریف سرسختی است که به سادگی از میدان به در نمی‌شود. قوی سپید بعد از استقلال که پرافتخارترین تیم این جام است و پرسپولیس، سپاهان و ذوب‌آهن، چهارمین تیم پرافتخار جام حذفی شمرده می‌شود.

استقلال در بازی فردا با ملوان ریکاردو ساپینتو و بهزاد غلامپور سرمربی و مربی دروازه‌بان‌های خود را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد اما سرمربی پرتغالی این تیم که از روی سکوها نظاره‌گر بازی شاگردانش است غایبی ندارد و می‌تواند امیدواری زیادی داشته باشد تا تیمش که ۴ بازی اخیر را در لیگ برتر با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند در جام حذفی هم دومین پیروزی را کسب کند و به جمع ۸ تیم برتر راه یابد. آبی‌پوشان در مرحله قبل با شکست تراکتور گام به مرحله یک هشتم نهایی نهاده‌اند.

در سمت مقابل ملوان که ۹ سال پیش در چارچوب سیزدهمین دوره لیگ برتر از سد استقلال گذشته در ۷ بازی اخیر دو تیم در کسب پیروزی بر آبی‌پوشان پایتخت ناکام مانده و به دنبال شکستن طلسم ۹ ساله است تا جواز صعود به مرحله بعدی جام حذفی را با مازیار زارع کسب کند. سرمربی انزلی‌چی‌ها به دنبال خلق شگفتی است تا در تقابل‌های دو تیم در جام حذفی ملوان آماری بهتر از استقلال داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر