دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 بهمن 1401 - 13:46
رئیس دانشگاه شیراز:

دانشگاه آزاد بار سنگینی از نظام آموزشی کشور را به دوش می‌کشد

دانشگاه آزاد بار سنگینی از نظام آموزشی کشور را به دوش می‌کشد
محمد مؤذنی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بار سنگینی از نظام آموزشی کشور را به دوش می‌کشد و با تدابیر خود توانسته تعداد قابل توجهی از جوانان ایران‌زمین را در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف آموزش دهد.
کد خبر : 829434

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از شیراز، دومین نشست مشترک هیئت‌رئیسه دانشگاه شیراز و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

رئیس دانشگاه شیراز در این نشست با اشاره به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه آموزش عالی در کشور اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بار سنگینی از نظام آموزشی را کشور به دوش می‌کشد و توانسته با تدبیر خود تعداد قابل توجهی از جوانان ممکت را در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف آموزش دهد.

محمد مؤذنی با اعلام آمادگی دانشگاه شیراز برای کمک و همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: این دانشگاه به‌عنوان مجموعه دولتی مستقر در شهر شیراز آماده ارائه کمک و همکاری همه‌جانبه با دانشگاه آزاد اسلامی فارس است و حتی برخی تجارب ارزنده اندوخته شده در این دانشگاه که قابل استفاده در دانشگاه‌های دولتی است را به کار خواهد بست.

دانشگاه آزاد اسلامی بار سنگینی از نظام آموزشی را در کشور به دوش می‌کشد

وی توضیح داد: در بخش دولتی بار تحصیل و رفاه دانشجویان به دوش دولت است و این امر موجب بالارفتن هزینه‌های دولتی شده و توجه و تمرکز در بخش‌های رفاهی ناگزیر گاهی اوقات موجب کمترشدن توجه به سایر امور می‌شود؛ اما در دانشگاه آزاد اسلامی بستر مهیاست و در قالب دریافت هزینه از دانشجویان، شرایط ارائه خدمات رفاهی فراهم‌تر و سهل‌تر شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز هم تبیین کرد: دانشگاه آزاد در مسیر توسعه جدید حرکت خود را به سوی دانشگاه مهارتی و کارآفرین تعیین کرده و در این راستا اقدام به راه‌اندازی دو سرای نوآوری و چهار مدرسه مهارتی کرده که برگزاری دوره‌های مختلف توسط این مجموعه‌ها با همکاری کمیته امداد استان و شهرداری شیراز در حال اجراست.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس متذکر شد: این دانشگاه در قالب طرح پویش گام‌های بزرگی را برداشته و با معاونت اقتصادی استانداری فارس و اتاق بازرگانی نشست‌های متعددی برگزار شده و به‌زودی در سطح استان فارس شاهد عملیاتی شدن این طرح یعنی اشتغال همزمان با تحصیل دانشجو خواهیم بود و قطعاً موجب اطمینان بیشتر خانواده‌ها به دانشگاه خواهد شد.

معاونان پژوهش، دانشجویی و آموزش دانشگاه شیراز هم عنوان کردند که چابکی و برنامه‌ریزی دقیق صورت گرفته در دانشگاه آزاد اسلامی با وجود حجم کار بالا و تعداد پرسنل کم، قابل تجلیل و چشمگیر است.

انتهای پیام/

ارسال نظر