دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
براساس داستان زندگی مادر شهید معماریان؛

مسابقه بزرگ «تنها گریه کن» برگزار می‌شود

مسابقه بزرگ «تنها گریه کن» برگزار می‌شود
مسابقه بزرگ «تنها گریه کن» رویدادی ملی است که براساس کتابی با همین عنوان راه‌اندازی شده است، کتابی از زندگی مادر شهید محمد معماریان که مقام معظم رهبری نیز تقریظی بر آن مرقوم داشتند.
کد خبر : 828236

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی و مراکز فرهنگی کشور مسابقه بزرگ و ملی «تن‌ها گریه کن» را برگزار می‌کند.

این مسابقه عنوان پویشی ملی است که به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و با محوریت کتاب «تن‌ها گریه کن» نوشته (اکرم اسلامی) به همت معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی و مراکز فرهنگی کشور برگزار شده است.

این کتاب بیانگر داستان زندگی اشرف سادات منتظری، مادر شهید محمد معماریان است. نویسنده در این اثر کوشیده تصویری کوتاه و مختصر از یک عمر زندگی سرشار از ولایت‌پذیری و فرمانبرداری وی را نمایش دهد که در بطن تاریخ انقلاب اسلامی رشد کرده و به بانویی اثرگذار یعنی مادر شهید محمد معماریان، تبدیل شده است.

گفتنی است رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از مطالعه این کتاب، تقریظی بر آن مرقوم داشتند. متن تقریظ بدین شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
با شوق و عطش، این کتاب شگفتی‌ساز را خواندم و چشم و دل را شستشو دادم. همه چیز در این کتاب، عالی است؛ روایت، عالی؛ راوی، عالی؛ نگارش، عالی؛ سلیقه تدوین و گردآوری، عالی...»

محور‌های برگزاری مسابقه بزرگ و ملی «تن‌ها گریه کن» در قالب‌های: پرسش و پاسخ از متن کتاب، ارسال فیلم و صوت از خوانش کتاب، ارسال آثار هنری (شامل نقاش، گرافیک، خطاطی و...) و ایده‌های داستانی، داستانک، نمایشی است که می‌بایست الهام گرفته از کتاب «تن‌ها گریه کن» بوده باشد.

لازم به ذکر است برگزیدگان در این مسابقه بزرگ و ملی از جوایز نفیس و ارزند‌ه‌ای چون: اسکان در زائر سرای رضوی، تابلو فرش رضوی، یک میلیارد ریال جایزه نقدی و صد‌ها محصول فرهنگی، بهره‌مند خواهند شد.

مهلت شرکت در این مسابقه تا ۳۰ بهمن ماه اعلام شده است و کلیه علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینجا
مراجعه نمایند.

راه‌های تهیه کتاب «تن‌ها گریه کن» و بهره‌مندی از تخفیف ویژه:

۱. حرم مطهر رضوی، صحن پیامبر اعظم (ص) جنب باب الهادی علیه‌السلام شماره ۱۸۵، سامانه توزیع (۶۰درصد تخفیف)
۲. از طریق سایت حرم رضوی (۵۰ درصد تخفیف)
۳. تهیه از طریق «کتابرسان» و تحویل در منزل (۴۰درصد تخفیف)

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته