دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 بهمن 1401 - 16:23
در بحبوحه افزایش سقف بدهی؛

بحران مالی آمریکا در شرف وقوع است

بحران مالی آمریکا در شرف وقوع است
روسای شرکت‌ها و حداقل یکی از آژانس‌های رتبه‌بندی اعتباری مالی جهان هشدار داده‌اند که یک بن‌بست طولانی‌مدت بین دو حزب آمریکا می‌تواند بازار‌ها را متزلزل کند و اقتصاد جهانی را که از قبل متزلزل است بی‌ثبات کند.
کد خبر : 827344

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، دولت ایالات‌متحده در بحبوحه رویارویی بر سر افزایش سقف بدهی به سقف وام ۳۱.۴ تریلیون دلاری بین جمهوری خواهان - که اکثریت مجلس نمایندگان را در اختیار دارند - و دموکرات‌های حامی جو بایدن افزایش یافته است که می‌تواند در عرض چند ماه به یک بحران مالی منجر شود؛ جانت یلن، وزیر خزانه‌داری، به رهبران کنگره - از جمله کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان - اطلاع داد که وزارت او شروع به استفاده از اقدامات استثنایی مدیریت پول نقد کرده است که می‌تواند منجر به اجتناب از نکول تا پنجم ژوئن آینده شود.

جمهوری خواهان قصد دارند تا زمانی که مانور‌های اضطراری خزانه‌داری به پایان برسد تا بایدن و سنا - به رهبری دموکرات‌ها - را مجبور به کاهش هزینه‌ها کنند، این کار را به تعویق بیندازند.

روسای شرکت‌ها و حداقل یکی از آژانس‌های رتبه‌بندی اعتباری هشدار داده‌اند که یک بن‌بست طولانی‌مدت بین دو طرف می‌تواند بازار‌ها را متزلزل کند و اقتصاد جهانی را که از قبل متزلزل است بی‌ثبات کند.

جمهوری خواهان تلاش می‌کنند با استفاده از اکثریت خود در مجلس نمایندگان، برای کاهش هزینه‌های دولت استفاده کنند و فکر می‌کنند وزارت خزانه‌داری می‌تواند با اولویت دادن به پرداخت بدهی‌ها از نکول جلوگیری کند، اما کارشناسان مالی امکان‌سنجی این ایده را زیر سؤال برده‌اند که کاخ سفید کاملاً آن را رد می‌کند.

اولیویا دالتون، معاون سخنگوی کاخ سفید در ایر فورس وان گفت: هیچ مذاکره‌ای درباره سقف بدهی وجود نخواهد داشت. کنگره باید بدون قید و شرط به این موضوع رسیدگی کند، همان‌طور که سه بار در زمان دونالد ترامپ (رئیس‌جمهور سابق جمهوری‌خواه) انجام داد. "

انتهای پیام/

ارسال نظر