دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
منتظر اقدام دستگاه قضایی هستیم؛

واکنش ساترا به استمرار پخش «سقوط»

واکنش ساترا به استمرار پخش «سقوط»
ساترا در بیانیه‌ای اعلام کرد ضابط قضایی نیست و برای جلوگیری از تخلفات صورت گرفته در فضای نمایش خانگی، گزارش آن‌ها را به دستگاه قضایی اعلام می‌کند.
کد خبر : 826954

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، در پی ادامه انتشار غیرقانونی و بدون مجوز مجموعه نمایشی «سقوط»، سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) در بیانیه‌ای اعلام کرد این سازمان بر اساس وظیفه قانونی خود و همزمان با انتشار خبر تولید این سریال از سکوی فیلیمو درخواست برای دریافت مجوز تولید و انتشار این مجموعه نمایشی را داده است.

ساترا در ادامه بیانیه خود آورده است:

تذکرات مکتوب پیاپی ساترا به فیلیمو و هشدار نسبت به عواقب بی‌توجهی به قانون نیز توسط سکوی مذکور نادیده گرفته شد. با استمرار بی‌توجهی این سکو به مکاتبات و تذکرات مکرر ساترا، این سازمان بر اساس وظیفه قانونی اقدام به مکاتبه با نهادهای ذی‌ربط به ویژه دادستانی کرد و خواستار برخورد قانونی برای توقف انتشار این سریال به دلیل بی‌توجهی سکوی فیلیمو به تذکرات پیاپی این سازمان و انتشار بدون مجوز تولید و پخش سریال سقوط شد.

جهت استحضار افکار عمومی تأکید می‌نماید سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی که نهاد قانونی صدور مجوز تولید و انتشار سریال‌های نمایش خانگی و سایر محتواهای صوتی و تصویری فراگیر در فضای مجازی است فارغ از محتوا و سایر عناصر این سریال، درخواست توقف انتشار آن را در این مرحله صرفاً به دلیل بی‌اعتنایی سکوی فیلیمو به قانون به دادستانی ارائه داده و منتظر اقدام قانونی دستگاه قضایی است.

یادآور می‌شود از آنجا که ساترا به‌عنوان نهاد تنظیم‌گر خود ضابط قضایی نیست، برای انجام مأموریت محوله و جلوگیری از تخلفاتی که منجر به اخلال در حقوق مردم و دیگر فعالان و رقبای کسب‌وکار مربوطه می‌شود، گزارش تخلفات ثبت‌شده را باید به دستگاه قضایی گزارش کند. بدیهی است اقدامات بعدی در حیطه وظایف دستگاه قضایی است.

انتهای پیام/

برچسب ها: ساترا فیلیمو
ارسال نظر
هلدینگ شایسته