دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
آنا گزارش می‌دهد؛

۳۰ سال بالندگی علمی در دروازه آذربایجان شرقی با ثبت ۴۵ اختراع

۳۰ سال بالندگی علمی در دروازه آذربایجان شرقی با ثبت  ۴۵ اختراع
دانشگاه آزاد اسلامی در پایان سه دهه فعالیت خود در دروازه آذربایجان شرقی با ثبت ۴۵ اختراع، چاپ ۴۰۰ عنوان مقاله، تألیف ۳۱ عنوان کتاب، ارائه ۱۷۴ طرح پژوهشی و ... به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
کد خبر : 826403

گروه استان‌های خبرگزاری آنا؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با تصویب نهایی از سوی سازمان مرکزی این دانشگاه (۲۸ دی‌ ۱۳۷۱) با تلاش فراوان مسئولان شهر، کمک و همیاری مردم و مساعدت رئیس وقت دانشگاه با راه‌اندازی دو رشته کاردانی کامپیوتر و مهندسی زراعت و اصلاح نباتات فعالیت علمی خود را آغاز کرد. 

فعالیت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه عملاً از تیر ۱۳۷۲ با پذیرش ۱۷۵ دانشجو در رشته تحصیلی زراعت و اصلاح نباتات و ۵۲ نفر در رشته کاردانی کاربرد کامپیوتر آغاز شد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در یک نگاه

اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با بیش از ۱۶۰ رشته دایر در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و بالغ بر ۳ هزار دانشجو با سه مرکز آموزشی ترکمانچای، ترک، کاغذکنان و دانشکده مهارت و کارآفرینی (سما)، عرصه‌های جدیدی از پیشرفت و توسعه را تجربه می‌کند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه دارای سه ساختمان مجزای علوم پایه، علوم انسانی و مجتمع آموزشی و تحصیلات تکمیلی، خوابگاه خواهران با ظرفیت ۶۰۰ نفر به نام بنت‌الهدی، مهمانسرای دانشگاه با ۱۶ سوئیت مجهز با ظرفیت بیش از ۱۹۰ نفر و مجموعه فرهنگی ورزشی جهان پهلوان کاظم رجبی است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در یک نگاه

 

فضای آموزشی اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه به مساحت ۱۱ هزار و سیصد و پانزده متر مربع (ساختمان مرکزی)، دانشکده علوم انسانی ۲ هزار و صدو هیجده متر مربع، مجتمع آموزشی و تحصیلات تکمیلی ۴ هزار و هفتصد متر مربع، کارگاه‌ها ۷۸۰ متر مربع، مجموعه چند منظوره ورزشی به مساحت ۳۹۰۰ متر مربع، خوابگاه خواهران به مساحت ۳ هزار و هفتصد و سی و پنح متر مربع، مهمانسرای دانشگاه ۲ هزار و هشتصد و هشتاد و دو متر مربع است.

فضا‌های آموزشی مراکز سه‌گانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه ازجمله مرکز ترکمانچای به مساحت ۴۷۶ متر مربع، مرکز ترک به مساحت ۳۷۶ متر مربع و مرکز کاغذکنان است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با ۸۱ عضو هیئت علمی تمام‌وقت، ۵۰ مدرس حق‌التدریس، ۱۲۰ کارمند رسمی و قراردادی به فعالیت حود ادامه می‌دهد.

۳۰ سال بالندگی علمی در دروازه آذربایجان شرقی با ثبت ۴۶ اختراع

سایت اینترنت دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه دارای پهنای باند ۸ mg در ثانیه با بستر وایرلس و بیش از ۱۰۰ دستگاه رایانه در سایت‌ها مختلف در اختیار دانشجویان، استادان و کارکنان قرار داده شده است. در کتابخانه این دانشگاه بیش از ۶۰ هزار کتاب آموزشی، علمی و.. وجود دارد.

** افتخارت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه

*رتبه دوم از نظر تعداد شرکت‌کننده در جشنواره مکنون

* کسب رتبه دوم کارشناسی قرآن و عترت

* کسب رتبه اول در استان توسط دانشجو محمدجواد امامی در بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت

۳۰ سال بالندگی علمی در دروازه آذربایجان شرقی با ثبت ۴۶ اختراع
* کسب رتبه تعداد شرکت کننده در مسابقات بیست و ششمین دوره قرآن و عترت

* کسب رتبه نخست در مسابقات دانشجویان کرسی‌های آزاداندیشی در استان آذربایجان‌شرقی و حضور در مرحله کشوری

** اختراعات، محصولات و قهرمانان ورزشی

 ۳۰ سال بالندگی علمی در دروازه آذربایجان شرقی با ثبت ۴۶ اختراع

بیش از ۴۵ عنوان اختراع توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه به ثبت رسیده و در نمایشگاه‌های مختلف ملی عرضه شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در عمر علمی خود دارای ۴۵ اختراع، بیش از ۴۰۰ عنوان مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و خارجی، ۳۱ عنوان کتاب منتشره در حوزه‌های متعدد، ۱۷۴ طرح پژوهشی و ۶۰ قهرمان ورزشی در رشته‌های مختلف است.  

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته