دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مروری بر اتفاقات ۹۸ دربی گذشته پایتخت

آمار می‌گوید پرسپولیس در آذرماه بهتر استقلال را می‌برد

آمار می‌گوید پرسپولیس در آذرماه بهتر استقلال را می‌برد
در ۷ دربی پایتخت که در آذرماه برگزار شده پرسپولیسی‌ها صاحب ۴ برد شده اند.
کد خبر : 819764

 به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، دو تیم استقلال و پرسپولیس قرار است روز 29 آذر به مصاف هم بروند که آمار بردهای دو تیم در این ماه قابل توجه است.

 پرسپولیس چهار بار دربی‌های آذر ما را برده و یکبار هم مقابل استقلال تن به شکست داده است. البته دو دربی هم در آذر ماه مساوی شده ولی در مجموع می‌توان گفت پرسپولیس در این ماه سرد پاییزی راحت تر استقلال را شکست می‌دهد.

 اولین دربی آذرماهی دو تیم در سال ۵۲ برگزار شد که به تساوی یک بر یک انجامید اما در دومین دربی یک سال بعد پرسپولیس با گلهای صفر ایرانپاک و اسماعیل حاج رحیمی پور در مقابل تک گل غلامحسین مظلومی استقلال را شکست داد.

۱۸ آذر ۱۳۵۶ پرسپولیس با دبل صفر ایرانپاک در مقابل تکل حسن روشن بار دیگر استقلال را شکست داد اما یکی از مهم‌ترین بردهای آذرماهی پرسپولیس مربوط به سال ۶۸ می‌شود که شاگردان علی پروین با تک گل رضا عابدیان استقلال پرمهره را شکست دادند. استقلالی‌ها آن شکست را به‌نوعی در سال ۹۰ با سه گل در جام حذفی جبران کردند که مجتبی جباری دو گل و اسماعیل شریفات برای استقلال گل زدند.

آمار می‌گوید پرسپولیس در آذرماه بهتر استقلال را می‌برد

سه سال بعد هم پرسپولیس با نتیجه دو بر یک  رقیب دیرینه را برد. در دوم آذر ۱۳۹۳ سجاد شهباززاده برای استقلال گل زد ولی پرسپولیسی‌ها با گلهای محمد نوری و امید عالیشاه بازی را به سود خود تمام کردند.

 ۱۳ آذر ۱۴۰۰ هم دو تیم پرطرفدار پایتخت در دیداری سرد و کسل کننده به تساوی رسیدند که این دومین تساوی آذرماهی آنها بود.در مجموع همان‌طور که مشخص است پرسپولیس در آذرماه برتری خاصی مقابل استقلال داشته و حالا گل محمدی امیدوار است بار دیگر و برای پنجمین بار تیمش در آذرماه استقلال شکست بدهد، کاری که البته چندان راحت به نظر نمی رسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته