دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در دانشگاه آزاد شهرکرد رقم خورد؛

روزی متفاوت برای دانشجویان با میزبانی از میهمان بی‌پلاک

روزی متفاوت برای دانشجویان با میزبانی از میهمان بی‌پلاک
همزمان با ۱۶ آذر روز دانشجو، پیکر شهید گمنام بر دستان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد تشییع شد.
کد خبر : 819074

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرکرد، آیین تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای والامقام و تشییع پیکر شهید گمنام عصر امروز با حضور هیئت رئیسه، استادان، کارکنان، دانشجویان و مسئولان استانی به همت بسیج دانشجویی شهید باکری و معاونت فرهنگی و دانشجویی در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در این مراسم با گرامی داشت یاد و خاطرات شهدای ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ و تبریک روز دانشجو به دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه گفت: ۱۶ آذر جلوه‌ای روشن از مقاومت، استقلال‌خواهی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی دانشجویان است که نقطۀ عطفی در تاریخ مبارزات سیاسی ملت آزادیخواه ایران شد.

ابراهیم رحیمی بیان کرد:  ۱۶ آذر یاد آور رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر دشمن استعمارگر سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رساندند.

وی افزود: استادان امروز، دانشجویان موفق گذشته هستند که با علم و وسعت دانش، اخلاق، منش و مهربانی بهترین الگو برای دانشجویان امروز و دانشجویان خود الگویی برتر برای جامعه هستند. الگویی که در جامعه بسیاری از آن تأثیر پذیرند و امروز به عینه قابل مشاهده است.

روزی متفاوت برای دانشجویان با میزبانی از میهمان بی‌پلاک

رحیمی اظهار کرد: دانشجوی امروز از نظر تعلق خاطر به دانش در روش‌های علمی، ویژگی‌های فرهنگی، اخلاقی، رفتاری، نوع پوشش، منش فردی، ایمان و معنویت، دانش عمومی و مهارتی در زندگی فردی و خانوادگی سرآمد و بهترین الگو برای اطرافیان خود است.

این مقام مسئول در ادامه یادآور شد: دانشجو یعنی جوینده دانش و از برترین صفات انسان‌های حق طلب است دانشجو و دانشجویی زمان ندارد و به یک دوره ختم نمی‌شود از دانشگاه شروع می‌شود، ولی تا آخر عمر با ماست و باید هم با ما باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد بیان کرد: فردای روشن کشور عزیزمان و سربلندی کشور بر پایه توانمندی‌های نسل جوینده و فرهیخته‌ای خواهد بود که با دانش و ایمان و اخلاق حسنه توام باشد. این همراهی علم و ایمان در مرتبه اول تحفه مقدس شریعت اسلام و در مرتبه دوم رهاورد انقلاب اسلامی است.

این استاد دانشگاه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص روز دانشجو گفت: دانشجو در کنار علم آموزی باید از بینش و تحلیل سیاسی قوی و مشارکت سیاسی سازنده برخوردار باشد، ولی از سیاست بازی و افتادن در دام جنجال‌های سیاسی و جناحی بپرهیزد. جوان دانشجو در محیط علمی باید ذهن و زبانش باز باشد نقد کند، ولی منصفانه.

روزی متفاوت برای دانشجویان با میزبانی از میهمان بی‌پلاک

سخنرانی حجت الاسلام محمدابراهیم حجت‌پناه خادم رضوی درباره وقایع ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ و روز دانشجو، روایتگری، مدیحه سرایی تشییع پیکر مطهر شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد بر دستان دانشجویان، مسئولان دانشگاهی و استانی، استادان و کارکنان و در پایان دیدار و گفتگوی تعدادی از دانشجویان با ابراهیم رحیمی رئیس دانشگاه، مهرداد یادگاری معاون فرهنگی و دانشجویی و حسین میرزایی معاون سیاسی و امنیتی استانداری چهارمحال و بختیاری از دیگر برنامه‌های این محفل معنوی بود.

به گزارش آنا، مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر و روز دانشجو با حضور فرماندار اردل، هیئت نظارت و ارزیابی استان چهارمحال و بختیاری و جمع زیادی از دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی اردل هم برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر