دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
07 آذر 1401 - 11:46
از تیم امید انتظار کسب سهمیه و مدال‌آوری داریم

هاشمی: به برخی فدراسیون‌های المپیکی خارج از بودجه کمک می‌کنیم

هاشمی: به برخی فدراسیون‌های المپیکی خارج از بودجه کمک می‌کنیم
سخنگوی هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک از کمک مالی خارج از بودجه به فدراسیون‌های المپیکی خبر داد.
کد خبر : 817106
به گزارش خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، سید مناف هاشمی در پایان هشتمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران گفت: در ابتدا پیروزی ایران مقابل تیم ولز را تبریک می گویم امیدوارم فردا هم اتفاق خوبی بیفتد و امید ایران محقق شود هر چند هر نتیجه ای بگیرند ارزشمند و قابل تقدیر است. امیدوارم بهتر از گذشته نتایجی در شان ایران کسب کنند.

وی ادامه داد: هشتمین جلسه هیات با حضور خسروی وفا نواب رییس و اعضا برگزار شد.چند موضوع مهم بود اول اینکه همه اعضای هیئت اجرایی از پیروزی تیم فوتبال ایران ابراز خوشحال کردند و امیدوار به بازی فردا بودند. امیدوارم مردم هم حمایت کنند تا به نتایج بهتری برسیم.

سخنگوی هیئت اجرایی اظهار داشت: ابهاماتی در خصوص بحث برخی هزینه های در مدیریت گذشته بود، تمام موارد بررسی و مواردی که ابهامی ندارد تایید می شوند.تعهد ۱۸ میلیاردی از قبل باقی مانده که طبیعی است چون در هر دوره بخشی از تعهدات به دوره بعد موکول می‌شود. چیز خاصی نیست، تخصیص های مرحله ای کمیته پرداخت و آنها تسویه می‌شود.بخشی از پاداش قونیه باقی مانده بود که پرداخت کردیم. مبالغی باید به پارالمپیک پرداخت می شد که انجام دادیم.

وی عنوان کرد: هیچ ابهامی در هزینه‌کردها وجود ندارد و باید از عزیزان دوره قبل تشکر کنم، ولی دنبال تحولات جدید هستیم . در آستانه بازی‌های آسیایی و المپیک هستیم باید بیشتر تجهیز شویم و فکر کمیته و آکادمی بیشتر باید به سمت موفقیت در دو رویداد مهم برود.

وی در مورد مسئولیت پاکدل در آکادمی و وظایفی که برعهده هیئت اجرایی است، عنوان کرد: پاکدل به عنوان سرپرست آکادمی در این مدت گزارش مفصلی از چالش ها و اشکالات مطرح کرد که مورد اقبال قرار گرفت. مشکلات عمیقی در آکادمی وجود دارد. ساختمان اکادمی مربوط به چهل سال پیش است و باید در شان ورزش ایران شود و به تکنولوژی روز مجهز شود.قرار شد در جلساتی که قبل از عید داریم تمام مشکلات از منابع داخلی کمیته و سازمان برنامه و بودجه حل شود و خود را برای استقبال از ورزشکاران و قرنطینه آنها برای رویدادهای پیش رو برویم.

سخنگوی هیئت اجرایی در ادامه در مورد انتخاب کمیسیون‌ها خاطرنشان کرد: برای ۵ کمیسیون گزینه‌هایی پیشنهاد شد که سه نفر قطعی شد فرهادی زاد کمیسیون بانوان با حفظ سمت البته یکی دو نفر به دلیل کهولت سن و سختی کار انصراف دادند.عبدالحمید احمدی برای کمیسیون رسانه انتخاب شد. دکتر نوروزی که نایب رییس اول است، مسئولیت کمیسیون پزشکی را برعهده گرفت. با این انتخاب ها ۵ کمیسیون فعال شد.

وی درباره پرداخت مالی به فدراسیون‌ها خارج از بودجه برای کسب سهمیه گفت: در مورد برخی فدراسيون های المپيكي بحث هايي شد، اين فدراسيون ها بيشتر از سقف بودجه به منابع مالي برای حضور در ميادين نياز دارند، در اين نشست در مورد اين فدراسيون ها بحث و مصوب شد كه كمك مالی لازم به اين فدراسيون ها صورت بگيرد. همچنین اعضای هیات اجرایی اجازه حمایت از پیشکسوتان در عرصه قهرمانی و المپین‌ها دادند.هر چند صندوق حمایت این کار را می کند ولی در برخی موارد پاسخگو نیست. افرادی هستند که مدال المپیک دارند ولی برای یک عمل ۳۰-۵۰ میلیونی دچار مشکل هستند و کمک وزارت ورزش و صندوق حمایت اگر پاسخگو نبود در موارد خاص کمک خواهیم کرد.

هاشمی همچنین در مورد انتخاب كميسيون ها و انتقادهایی که به آن وارد است، گفت: امروز ٥ كميسيون مطرح شد، انتخاب نهايي با تاييد اعضاي هيات اجرائي انجام می شود، دو نفر براي ديگر كميسيون ها مطرح شدند اما راي نياوردند که به منظور احترام نام شان را نمی گویم، گزينه های ديگر که به آنها اشاره شد اما راي داشتند.

وی گفت: این افراد که صاحب رای شدند جزو گزینه های مطرح بودند که مورد اقبال هیات اجرایی قرار گرفتند، ضمن اینکه فقط سه کمیسیون را تعیین تکلیف کردیم و قرار است در نشست های آتی در مورد سایر کمیسیون ها تصمیم گیری شود.از بین ۵ گزینه فرهادی زاد به جهت تجربیات و داشتن مسیولیت در کمیته و حضور دائم بیشتر می تواند وقت بگذارد. اعضای کمیسیون فقط فرهادی زاد نیست و اعضای دیگری هم هستند. اگر نوروزی قبول کرد به خاطر اشراف به مسائل پزشکی ورزشی بر همه فدراسیون‌ها است‌، هیچ کدام خواست خودشان نبود و پیشنهاد بوده است. بقیه کمیسیون ها فرصت برای عزیزان بیرونی است. پاکدل وظیفه خود را به عنوان سرپرست انجام داده و اگر برای فدراسیون برنامه دارد تصمیم این بود که مسئولیت اجرایی نگیرد. وی یا در اینجا و یا در فدراسیون مسئولیت خود را باید انتخاب کند.بیرانوند هم به عنوان رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی انتخاب شدو ما تیم خود را کامل کردیم. بعد از این مرحله جام جهانی، جلسات را برای بازی ها با حضور وزیر ادامه می دهیم و خود را برای المپیک آماده می کنیم.

هاشمی در واکنش به این سوال که چرا بیرانوند به عنوان سرپرست نظارت انتخاب شده، او در فدراسیون وزنه‌برداری عملکردی خوبی نداشت، عنوان کرد: مرکز نظارت در کمیته شاید ساختار بزرگی نداشته باشد ولی جای حساسی است و حتما اسم سایر افراد را شنیدید.. اسم ۷-۸ نفر مطرح شد که ویژگی‌های مثبت و منفی زیادی داشتند شما هم باشید اهم و فی الاهم را در نظر می گیرید. مطالعه رزومه و تحصیلات و نوع ارتباط  با ورزش جزو شاخص ها بوده و در چنین پست های حساسی ابتدا باید سرپرست تعیین شود تا امتحان پس بدهند . رئیس مرکز باید دفاع کند که یک قهرمان به مسابقه برود یا نرود. کار مرکز و مسئولیت آن سخت است. امیدوارم بیرانوند در دو سه ماه آینده طوری کار کند که در هیات اجرایی رای بگیرد و به عنوان رئیس این مرکز انتخاب شود‌.


هاشمی همچنین در واکنش به این پرسش که یعنی برای انتخاب‌ها و از جمله انتخاب رئیس مرکز نظارت گزینه‌ای سفارش نشده بود، گفت: به هیچ عنوان گزینه‌ای سفارش شده نیست و به شدت آن را رد می‌کنم.

وی در مورد وضعیت تیم امید اظهار داشت: انتظارت از تیم امید در این دوره متفاوت است دو جلسه با تاج و خسروی وفا و معاون قهرمانی وزارت و من قبل از جام داشتیم. انتظارات را گفتیم ولی فعلا تمام تمرکز روی جام جهانی بود و صبر کردیم تکلیف مشخص شد، کار را پیگیری می کنیم با کادر و ترکیب خوبی که فدراسیون در نظر دارد و با حمایت کمیته امید داریم تیم امید خوبی داشته داشیم. همانطور که قبلا سهمیه المپیک گرفتیم این بار هم تکرار شود. از تیم امید انتظار داریم آینده خوبی را داشته باشد. خسروی‌وفا و من و اعضای هیات اجرایی تمام حمایت ها را انجام می‌دهیم و امید داریم در بازی‌های آسیایی مدال بگیرد.

سخنگوی هیئت اجرایی در مورد وضعیت فدراسیون‌های بلاتکلیف که با سرپرست اداره می‌شوند، عنوان کرد: ۲۱ فدراسیون تا قبل از عید این شرایط را داشتند با عزیزان وزارت صحبت شده برخی فدراسیون‌ها چالش داشته برخی هم تاریخ آنها مشخص شده است. در تعامل با وزارت هستیم و آنها تلاش می کنند تا تکلیف مشخص شود و مشکل حل شود. هم مکاتبه و هم مذاکره کردیم امیدوارم زودتر به جمع بندی برسیم. این را در نظر بگیرید مسئولیت با وزارت است اما هم چون دغدغه داریم مکاتبه و مذاکره کردیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته