دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

عبور نرخ مسکن از متری ۴۳ میلیون تومان/ گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران متری چند؟

عبور نرخ مسکن از متری ۴۳ میلیون تومان  گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران متری چند؟
بر اساس اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران طی معاملات شهریور امسال به بیش از ۴۳.۲ میلیون تومان رسید که نسبت به شهریور سال گذشته رشد ۳۶.۳ داشته است.
کد خبر : 807722

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد و کارآفرینی خبرگزاری آنا، بانک مرکزی گزارشی از آخرین وضعیت بازار مسکن در معاملات شهریور امسال را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی طی ماه مذکور (شهریور ۱۴۰۱) به ۴۳ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان رسیده است.

این در حالی است که  در مرداد ۱۴۰۱ متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۴۲ میلیون و ۷۲۹ هزار تومان بوده که نشان دهنده رشد ماهانه ۱.۱ درصدی قیمت مسکن در پایتخت است، ولی رشد ۳۶.۳ درصدی قیمت مسکن در مقایسه با شهریور سال گذشته را در پی داشته است؛ در شهریور سال گذشته متوسط قیمت هر متر مسکن ۳۱ میلیون و ۷۰۳ هزار تومان بود.

همچنین تعداد معاملات مسکن در شهریور امسال ۶ هزار و ۳۳ فقره بود، ولی در مرداد سال جاری ۷ هزار و ۸۲۵ فقره معامله مسکن به ثبت رسید که کاهش ماهانه تعداد معاملات مسکن، ۲۲.۹ درصد بود، اما از آنجایی که تعداد معاملات مسکن در شهریور سال گذشته نیز ۷ هزار و ۷۸۹ فقره بود، کاهش معاملات نسبت به ماه مشابه سال قبل (شهریور ۱۴۰۰) ۲۲.۵ درصد بوده است.

ارزانترین و گرانترین مناطق پایتخت

ارزان‌ترین منطقه تهران در شهریور امسال مانند چند دهه گذشته همچنان منطقه یک است که در معاملات پایان نیمه نخست سال به رقم نجومی متری ۸۷ میلیون و ۱۲۶ هزار تومان رسید.

بیشترین تعداد معاملات مسکن نیز در منطقه ۵ با ۸۶۶ فقره معامله رقم خورد.

ارزان‌ترین منطقه تهران در شهریور ۱۴۰۱ منطقه ۱۹ با متری ۲۱ میلیون و ۵۰۴ هزار تومان بود.

منطقه ۱۹ در شهریور امسال توانست رکورد کم مخاطب‌ترین منطقه پایتخت را نیز با تنها ۳۵ فقره معامله مسکن به خود اختصاص دهد.

 

انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر