دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
03 مهر 1401 - 10:53
در آستانه سال تحصیلی جدید صورت گرفت؛

گسترش سما در نجف‌آباد با بهره‌برداری از مدارس جدید

مجتمع مدارس سما (شعبه دو) پیش دبستان (دخترانه و پسرانه) و دبستان پسرانه سما نجف آباد همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری رسید.
کد خبر : 807041

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از نجف آباد مجتمع مدارس سما (شعبه دو) در مراسمی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد و مسئولان آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد و استان اصفهان به بهره‌برداری رسید.

شهلا روزبهانی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در این مراسم بیان کرد: یکی از قدیمی‌ترین مجموعه‌های غیر دولتی در آموزش و پرورش متعلق به مجموعه مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی است که حدود ۳۰ سال فعالیت دارد.

وی ادامه داد: به دلیل افزایش تقاضای دانش آموزان برای حضور در مدارس سما نیاز به افتتاح شعبه جدید در این مقطع بود تا خانواده‌هایی که در این ناحیه از شهرستان هستند از خدمات آموزشی این مدرسه استفاده کنند.

روزبهانی گفت: در این مدرسه از سطح پیش دبستانی تا کلاس ششم ابتدایی، جمعاً حدود ۲۰۰ دانش آموز ثبت نام شده است. 
این مسئول اضافه کرد: ۷۰۰۰ مترمربع فضای آموزشی به مدارس سما اختصاص یافته است؛ اما قابلیت افزایش ظرفیت به ۱۵۰۰۰ مترمربع با تمامی امکانات آموزشی مورد نیاز دانش آموزان وجود دارد.

وی افزود: تلاش شده، تمامی انتظاراتی که خانواده‌ها از مدارس سما دارند در این مجموعه فراهم و با ارائه خدمات آموزشی مهارت محور در قالب سرفصل‌های برنامه‌های آموزشی پیاده سازی شود و رضایت خانواده دانش آموز را جلب کنیم.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد یادآور شد: این مجموعه در راستای انجام رسالت اجتماعی خود که بخشی از رسالت دانشگاه است اقدام به توسعه فضای آموزشی کرده است تا بار کوچکی از دوش آموزش و پرورش شهرستان برداشته شود.

فرید نعیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد هم بیان کرد: یکی از بزرگترین توفیقات این دانشگاه توجه ویژه به موضوع آموزش در مقاطع پایین تر، از پیش دبستانی تا پایه دوازدهم بوده و مجموعه دانشگاه یکی از بزرگترین فرصت‌های تعلیم و تربیت، مبتنی بر نگاه بخش خصوصی است.

وی افزود: اولیا باید به این نکته توجه کنند، برای اولین بار در سیستم دانشگاه آزاد اسلامی سند تعلیم و تربیت دانش آموز و دانشجو، مصوبه سازمان مرکزی را گرفته است و به عنوان یکی از دستگاه‌هایی هستیم که سند مشخصی در حوزه تعلیم و تربیت وجود دارد. طبق محتوای این سند توجه ویژه به حوزه مهارت، فناوری و نوآوری به عنوان سه الزام اساسی است که ما به آن می‌پردازیم.

نعیمی بیان کرد: از همکاران خود در این مجموعه جدید درخواست دارم، مبتنی بر این سند موضوع مهارت، نوآوری و کارآفرینی را در این مقاطع پایین به دانش آموزان آموزش دهید.

وی از راه‌اندازی بزرگترین مرکز نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برای اولین بار در غرب استان اصفهان خبر داد و گفت:، دانش آموزان در این مرکز با نگاه دانش بنیان و فناوری آشنا می‌شوند.

وی عنوان کرد: والدین در مجموعه سما از همکاران مهارت آموزی و نگاه ویژه به موضوع ایده پردازی و کارآفرینی را بخواهند، دانشگاه آزاد اگر در حوزه مدارس گام برمی دارد به دنبال این است که بتواند یک نگرش جدیدی به موضوع تعلیم و تربیت مبتنی بر مباحث کارافرینی داشته باشد و امید است همکاران ما این نگاه را حاکم کنند و شرایط خوبی را برای آینده کشورمان رقم بزنند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر