دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
23 مرداد 1401 - 20:43

کسب چهار مدال طلا توسط بدمینتون بازان نوجوان ایران در آسیای میانه

بدمینتون بازان دختر و پسر ایرانی در اولین دوره مسابقات آسیای میانه چهار مدال طلا دشت کردند.
کد خبر : 801557

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری آنا، اولین دوره مسابقات بدمینتون آسیای میانه از ۲۰ تا ۲۴ مردادماه در تاجیکستان در حال برگزاری است.

در فینال یک نفره کمتر از ۱۷ سال دو بازیکن ایرانی توانستند رقبای خود را شکست دهند و در نهایت دیدار میان دو نماینده ایران برگزار شد. در نهایت عادل صورتی با برتری برابر محمد گلچین نخستین طلای بدمینتون را برای ایران دشت کرد.

تیم دونفره امیر علی احمدلو و متین قاسمی با غلبه بر تیم دونفره ازبکستان توانستند به مقام قهرمانی دونفره زیر ۱۵ سال دست یابند.

نوجوانان ایرانی که به فینال اولین دوره بازی های آسیای میانه راه پیدا کرده بودند با برد تیم دونفره کشور ازبکستان به مقام قهرمانی دونفره این دوره از رقابت‌ها در کشور تاجیکستان دست یافتند.

در ادامه این رقابت ها تیم دونفره زهرا رباطی و آیسان زارعی پس از غلبه بر تیم دونفره ازبکستان به قهرمانی دونفره زیر ۱۵ سال بازی های آسیای میانه دست یافتند.

همچنین در بخش دونفره زیر ۱۵ سال دختران، فردوس فروغی و آیدا عنایتی با غلبه بر تیم دونفره تاجیکستان توانستند چهارمین طلای بدمینتون ایران در بازی های آسیای میانه در تاجیکستان را کسب کنند.

آنتون رئیس فدراسیون بدمینتون آسیا و علی واجد رئیس کمیته توسعه بدمینتون آسیا با حضور در جمع ملی پوشان و کادر فنی بدمینتون جمهوری اسلامی ایران به تحسین بدمینتون بازان ایرانی پرداختند.

فریبا مددی نائب رئیس فدراسیون بدمینتون ایران در این دوره از مسابقات به عنوان کمک سرداور از سوی فدراسیون آسیا دعوت شده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته