دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 تير 1401 - 11:42

فشار سازمان ملل به طرف‌های جنگ یمن برای تمدید ۶ ماهه آتش‌بس

خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابع آگاه خبر داد، سازمان ملل بر طرف‌های درگیر در یمن اعمال فشار می‌کند تا شاید بتواند آتش‌بس در این کشور را به مدت شش ماه تمدید کند.
کد خبر : 669851
یمن

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، دوازدهم خردادماه بود که «هانس گروندبرگ» فرستاده سازمان ملل متحد در امور یمن اعلام کرد ، طرفین درگیر در یمن با همان شروط قبلی توافق اصلی موافقت کردند که آتش‌بس دو ماه دیگر (یازدهم مرداد) تمدید شود.


در همین ارتباط دو منبع مطلع به خبرگزاری «رویترز» اعلام کردند، سازمان ملل برای تمدید شش ماهه این آتش‌بس بر طرف‎های درگیر در یمن اعمال فشار می‌کند.


هفته گذشته، همزمان با جنایت ائتلاف سعودی در «صعده» (با هفده کشته و زخمی)، هانس گروندبرگ فرستاده سازمان ملل به یمن در گزارش خود به شورای امنیت مدعی شد، تعداد قربانیان غیرنظامی یمنی در طول دوره آتش‌بس کمتر شده است.


وب‌سایت «الخبر الیمنی» در واکنش به این اظهارات نوشت، سخنان گروندبرگ باب اتهامات به سازمان ملل مبنی بر تلاش برای سرپوش گذاشتن بر جنایات ائتلاف را باز کرده است.


آمار رسمی صادره از سوی وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن حاکی از آن است که ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی به هیچ وجه به آتش‌بس در این کشور پایبند نیست.


پایگاه خبری الخبر الیمنی، ضمن نقل از این آمار، گزارش داد، طی دوران آتش‌بس از دوم آوریل (۱۳ فروردین) تا ۳۰ ژوئیه (نهم تیر) ۳۸۷ غیر نظامی یمنی به ضرب حملات ائتلاف سعودی کشته و زخمی شدند.


انتهای پیام/۴۱۰۶/


انتهای پیام/

ارسال نظر