دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
اسماعیلی مطرح کرد؛

تعمیرات تلفن همراه شغل پردرآمدی است؟/ ترفند افزایش درآمد با موبایل

مدیر مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی(TMC) دانشگاه آزاد اسلامی میانه عنوان کرد: تعمیرات تلفن همراه بازار پررونقی پیدا کرده است؛ بنابراین شرکت در دوره تعمیرات تلفن همراه علاقه‌مندان به این حوزه را به‌راحتی صاحب یک شغل پردرآمد می‌کند.
کد خبر : 669832
آموزش تعمیر تلفن همراه

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از میانه، کرامت اسماعیلی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی تعمیرات موبایل اظهار کرد: آموزش‌های مهارتی می‌تواند علاوه بر تربیت نیروی متخصص و کارآمد در راستای تأمین نیروی انسانی بازار کار نقش مهم و کلیدی را در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح جامعه ایفا کنند.


وی، هدف اصلی آموزش‌های مهارتی را تربیت نیروی ماهر و توانمند عنوان کرد و افزود: نیرویی که دانش روز و مهارت داشته باشد، می‌تواند در توسعه پایدار نقش مؤثری ایفا کند و استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی یکی از الزامات برای رسیدن به توسعه است.


مدیر مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی (TMC) دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه بیان کرد: این مرکز یکی از سازمان‌های پیشرو در ارائه آموزش‌های مهارتی و کاربردی در سطح استان آذربایجان‌شرقی است که پس از برگزاری نخستین دوره با عنوان «دستیار قفسه چینی دارو» به برگزاری دوره آموزشی تخصصی تعمیرات موبایل اقدام کرده است.


اسماعیلی بیان کرد: این دوره آموزشی توسط دو مربی مجرب شهرستان میانه یعنی محمد قلیج‌خانی و امیررضا تمنا به کارآموزان و متقاضیان آموزش داده شد.


وی تبیین کرد: با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن تلفن‌های همراه هوشمند، تحول عظیمی در ارتباطات و ارسال و دریافت اطلاعات به وجود آمد؛ تا جایی که تلفن‌های همراه جزء لاینفک زندگی انسان‌ها در جهان معاصر شده‌اند.


تعمیرات تلفن همراه شغل پردرآمدی است؟/ ترفند افزایش درآمد با موبایل


مدیر مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی(TMC) دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه تأکید کرد: در شرایط کنونی با بالارفتن قیمت تلفن‌های همراه در بسیاری از موارد تعمیر تلفن همراه، بسیار به‌صرفه‌تر از تعویض آن است، به همین دلیل تعمیرات تلفن همراه بازار پررونقی پیدا کرده است؛ بنابراین شرکت در دوره تعمیرات تلفن همراه علاقه‌مندان به این حوزه را به راحتی صاحب یک شغل پردرآمد می‌کند.


اسماعیلی با اشاره به معرفی این دوره گفت: تعمیرات تلفن همراه به‌عنوان یک حرفه تخصصی در ایران و سایر نقاط دنیا شناخته می‌شود و برخلاف آن چیزی که امروز در جامعه با آن مواجه هستیم.


وی تبیین کرد: تعمیرکار تلفن همراه به کسی گفته نمی‌شود که قادر است صفحه نمایش گوشی، تاچ‌شکسته یا سوکت شارژ آن را تعویض کند یا گوشی آب‌خورده را تعمیر کند، بلکه تعمیر کار موبایل باید توانایی عیب‌یابی بردهای الکترونیکی چندلایه و تعویض آی سی‌های بسیار کوچک و حساس روی برد را داشته و همچنین توانایی پروگرام مجدد آی سی‌ها و رفع مشکلات نرم‌افزاری را داشته باشد.


مدیر مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی(TMC) دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه تبیین کرد: این موضوع نیازمند آموزش بسیار حرفه‌ای و از پایه بوده که شامل نقشه‌خوانی، عیب‌یابی بردهای تلفن همراه و رفع مشکلاتی مانند عدم آنتن‌دهی، تخلیه سریع شارژ، روشن نشدن مدار و ... است.


اسماعیلی به بخش‌های انکارناپذیر در آموزش تعمیرات موبایل اشاره کرد و افزود: یادگیری الکترونیک پایه، کار با دستگاه‌های تعمیرات موبایل، ترفندهای تجربی در تعمیر برندهای مختلف موبایل بخشی انکارناپذیر در آموزش تعمیرات موبایل است.


وی یادآور شد: در پایان دوره تعمیرات موبایل، شرکت‌کنندگان در صورت کسب نمره قبولی گواهینامه و مدرک فنی و حرفه‌ای معتبر، قابل ترجمه و قابل استعلام از سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت خواهند کرد تا ضامن اشتغال آنها در شرکت‌های تعمیرات گوشی‌ موبایل و دریافت گواهی کسب برای راه‌اندازی کسب و کار و مغازه تعمیرات موبایل باشد.


انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/

انتهای پیام/

ارسال نظر