دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 تير 1401 - 09:00
علیپور در گفت‌وگو با آنا:

شورای نگهبان با بررسی صلاحیت‌ها از ورود افراد ناباب به بدنه کشور جلوگیری می‌کند

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی گفت: در سایه بررسی صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان، از ورود افراد ناباب و شرور و نامناسب به بدنه نمایندگی مجلس و ریاست‌جمهوری و در نهایت اجرایی کشور جلوگیری شده است.  
کد خبر : 669706
شورای نگهبان

محمد علیپور نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا با اشاره به سالگرد تأسیس شورای نگهبان، گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی تشکیل نهاد شورای نگهبان است و در طول انقلاب اسلامی از موازین اسلامی دفاع کرده است.


وی با بیان اینکه فقهای شورای نگهبان از باسوادترین افراد هستند، افزود: شورای نگهبان مکمل مجلس است، بدان معنا که مصوبات مجلس را از نظر مغایر نبودن با شرع و قانون مورد بررسی قرار می‌دهد؛ نمونه چنین نهاد بی‌بدلیلی در دنیا وجود ندارد.


این نماینده مجلس شورای اسلامی، تشکیل شورای نگهبان را از برکات انقلاب اسلامی و نتیجه مبارزات مردم ایران و خون شهدا دانست که تاکنون توانسته نقش خود را به خوبی ایفا کند.


علیپور با اشاره به نقش نظارتی شورای نگهبان در انتخابات، گفت: در سایه بررسی صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان، از ورود افراد ناباب و شرور و نامناسب به بدنه نمایندگی مجلس و ریاست‌جمهوری و در نهایت اجرایی کشور جلوگیری شده است.


انتهای پیام/۴۱۶۴/

انتهای پیام/

ارسال نظر