دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 تير 1401 - 16:36
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی خبر داد؛

امتیاز ویژه‌ برای دانشجویان در طرح شهید وزوایی و احمدی روشن/ دفتر بنیاد نخبگان در دانشگاه آزاد مشهد راه‌اندازی می‌شود

امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد ملی نخبگان با دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضویرئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی از راه‌اندازی دفتر این بنیاد در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد خبر داد و گفت: دانشجویان با شرکت در طرح‌های شهید احمدی روشن و شهید وزوایی از امتیازات ویژه‌ای برخوردار خواهند شد.
کد خبر : 667513
نشست

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از مشهد، سیدعبدالکریم سجادی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد ملی نخبگان با دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی از راه‌اندازی دفتر این بنیاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهار کرد: نخستین کار بعد از امضای تفاهم‌نامه، راه‌اندازی دفتری در دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود تا کارشناسان مستقیماً با دانشجویان در ارتباط باشند. یقیناً این دانشگاه با آن همه توانمندی که دارد، می‌تواند سهم عمده‌ای را در این بنیاد به خود اختصاص دهد. همه تلاش ما این است که مخاطبان بیشتری جذب و از آنان حمایت کنیم.


وی افزود: در این تفاهم‌نامه قرار است دانشگاه کارهای آموزشی پژوهشی و فناورانه را انجام دهد و ما نیز از با طرح‌های حمایتی خود از این فعالیت‌ها حمایت خواهیم کرد. همکاری و ارتباط بین دانشجویان، اساتید و بنیاد با این تفاهم‌نامه نزدیک‌تر خواهد شد و ما هم از این کارها حمایت خواهیم کرد.


امتیاز ویژه‌ برای دانشجویان در طرح شهید وزوایی و احمدی روشن/ دفتر بنیاد نخبگان در دانشگاه آزاد مشهد راه‌اندازی می‌شود


رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی بر تقویت ارتباط بین بنیاد نخبگان و دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد و ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان از سال ۸۴ تأسیس شد و با ریاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هدفش این است که صاحبان استعدادهای برتر را جذب کند و آنها را پرورش دهد. این کار مانع مهاجرت آنان به خارج از کشور می‌شود؛ چراکه سرمایه‌های انسانی بزرگی برای کشور هستند. نخبگی استعداد ذاتی و خدادادی بوده و هدف ما استعدادیابی و استعداد پروری است.هیچ تفاوتی بین دانشجوی دانشگاه آزاد و دانشجویان سایر دانشگاه‌ها در کشور وجود ندارد. همه صاحبان استعدادهای برتر می‌توانند از طرح‌های حمایتی استفاده کنند. شعار امسال برای ما فرصتی بود تا تفاهم‌نامه‌های متعددی با ارگان‌های مختلف امضا کنیم.


سجادی درباره طرح‌های در دستور کار بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی بیان کرد: اکنون طرح شهید وزوایی در دستور کار است که دانشجویان می‌توانند در سایت بنیاد در آن ثبت‌ نام کنند. طرح‌های شهید احمدی روشن در هفته‌های آینده ثبت‌ نام خواهد شد. دانشجویانی که در طرح‌ها شرکت می‌کنند از امتیازات ویژه‌ای برخوردار خواهند شد.


نیروی انسانی متخصص برای مدیران دانشگاه اهمیت دارد


امتیاز ویژه‌ برای دانشجویان در طرح شهید وزوایی و احمدی روشن/ دفتر بنیاد نخبگان در دانشگاه آزاد مشهد راه‌اندازی می‌شود


معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد نیز گفت: آن چیزی که برای مدیران دانشگاه اهمیت دارد نیروی انسانی متخصص و دانشجویانی هستند که با جان‌ودل برای پیشرفت دانشگاه کار می‌کنند.


جواد بهارآرا اضافه کرد: ماحصل همه تلاش‌ها کسب جایگاه دوم بین تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در کشور بعد از واحد علوم و تحقیقات است. دانشمندان خوبی داریم که در عرصه‌های بین‌المللی صاحب‌نام بوده و بسیاری از مدیران کشور فارغ‌التحصیل همین دانشگاه هستند. اگر بتوانیم فضای پرنشاط علمی برای دانشجویانی فراهم کنیم که قرار است در آینده گوشه‌ای از مشکلات کشور را حل کنند به وظیفه شرعی و قانونی خودمان عمل کردیم.


وی مطرح کرد: تا به حال نتوانسته‌ایم از بنیاد نخبگان حمایت‌های زیادی دریافت کنیم، اکنون در این بنیاد فضای جدیدی باز شده و همه تلاش‌ها منجر به تفاهم‌نامه شده که بخش‌های خوبی دارد و اگر آنها را به فعلیت برسانیم دریچه جدیدی برای دانشجویان و استادان باز خواهد شد و فرصت‌های بسیار خوبی ایجاد خواهد شد. حدود ۵۰ درصد بار آموزش عالی را دانشگاه آزاد در کشور عهده‌دار است؛ اما هیچ بودجه‌ای از دولت دریافت نکردیم. از بنیاد نخبگان درخواست داریم بخشی از امکانات و حمایت‌های خودشان را به دانشجویان بدهند و فضا را بازتر بکنند تا دانشجویان بتوانند از طرح‌های بنیاد نخبگان استفاده کنند.


نخبگان سلاح‌های علمی هستند


رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز توضیح داد: نخبگی نعمت و موهبت الهی بوده و اکتسابی نیست؛ بلکه ذاتی است؛ بنابراین شکرگزار این نعمت الهی باشید.


حجت‌الاسلام جواد مهدوی نسب ادامه داد: همه دانشجویان حق دارند به گردن ما؛ اما نخبگان حق بیشتری دارند و زمینه رشد آنان را باید فراهم کنیم این وظیفه ماست. نخبگان سلاح‌های علمی ما هستند؛ اگر غفلت کنیم سلاح ما را می‌برند و همان جریان فرار نخبگانی اتفاق خواهد افتاد. دانشجویان باید دیده شوند و نباید دانشگاه آزادی‌ها حس درجه دومی در کشور داشته باشند؛ اگر از دانشجویان دانشگاه آزاد حمایت شود، آنان نهال‌هایی بوده که در آینده تبدیل به درختان تنومند علمی خواهند شد.


به گزارش آنا، در این جلسه تعدادی از دانشجویان به بیان دغدغه‌های خود ازجمله معافیت از سربازی یا گرفتن امریه برای کارهای تحقیقاتی در بنیاد نخبگان و بهبود بخشی به وجهه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای استخدام در دستگاه‌های دولتی و معرفی ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه آزاد به عموم جامعه پرداختند.


امتیاز ویژه‌ برای دانشجویان در طرح شهید وزوایی و احمدی روشن/ دفتر بنیاد نخبگان در دانشگاه آزاد مشهد راه‌اندازی می‌شود


در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و فناورانه به امضای جواد بهارآرا معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و سید عبدالکریم سجادی رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی رسید.


انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/

انتهای پیام/

ارسال نظر